reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Android 9.0 Pie

Samsung’dan Android 9.0 Pie güncellemesi için kötü haber

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, Android sürüm güncellemeleri konusunda yavaş kalıyor. Bu durum Android 9.0 Pie için de değişmeyecek gibi görünüyor.

Resmi kanallardan gelen bilgiye göre Samsung, Android 9.0 Pie güncellemesini ancak 2019 Ocak ayında ya da sonrasında kullanıma sunacak. Kişileri uzun bir süre daha bekletecek gibi duran firma, bu açıdan büyük hayal kırıklığı yaratıyor. Güncellemeyi Galaxy S9, S9+ S8, S8+ Note 8, A8 (2018), A6 (2018), A6+ ve J6 gibi modellere getirmesi beklenen firma, çalışmalara halen aktif olarak devam ediyor. Peki sürecin bu kadar geç kalıyor olmasının arkasında ne yatıyor?. Samsung, birçok diğer üretici gibi telefonlarına sadece Android 9.0 Pie temelini getirmiyor. Firma hem yeni işletim sistemini kendi arayüz yapısına entegre ediyor hem de yeni imkanlar ışığında yeni özellikle getiriyor. Ancak yine de kullanıcılar Samsung gibi bir devden elini daha çabuk tutmasını bekliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung’un geç kaldığı Android 9.0 Pie konusunda elini çabuk tutanlar var

Bu firmaların başında HMD Global‘in arkasında yer aldığı Nokia yer alıyor. Nokia 7.1 lansmanında açıkladığı kadarıyla Nokia 6.1 / 6.1 Plus modelleri ekim ayı içerisinde, Nokia 8 / 8 Sirocco modelleri ise kasım ayı içerisinde Android 9.0 Pie güncellemesini alıyor. Hali hazırda Nokia 7 Plus için çıkışını yapan Android Pie, firma tarafından çok sağlam şekilde destekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un en son Surface modellerinden