reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 6.1 / 6.1 Plus ve Nokia 8 / 8 Sirocco için Android 9.0 Pie müjdesi

Nokia 6.1 / 6.1 Plus ve Nokia 8 / 8 Sirocco için Android 9.0 Pie müjdesi

HMD Global‘in hayat verdiği Nokia, Nokia 7.1 etkinliği kapsamında Nokia 6.1 / 6.1 Plus ve Nokia 8 / 8 Sirocco modelleri için Android 9.0 Pie müjdesi verdi.

Sunumda gösterildiği kadarıyla Nokia 6.1 / 6.1 Plus modelleri ekim ayı içerisinde, Nokia 8 / 8 Sirocco modelleri ise kasım ayı içerisinde Android 9.0 Pie güncellemesini alıyor. Bu telefonlara sahip kişiler için çok güzel duran gelişme, firmanın telefonlarına ne kadar önem verdiğini de bir kez daha gözler önüne seriyor. Hali hazırda Nokia 7 Plus için çıkışını yapan Android 9.0 Pie, firma tarafından çok sağlam şekilde destekleniyor. Bildiğimiz kadarıyla yeni işletim sistemini diğer Nokia akıllı telefon modellerine de getirecek HMD Global, bu açıdan büyük takdir topluyor. Halen diğer birçok büyük isim Pie konusunda kullanıcıları kara kara düşündürüyor.

Nokia 6.1 / 6.1 Plus ve Nokia 8 / 8 Sirocco için Android 9.0 Pie müjdesi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia 6.1 / 6.1 Plus ve Nokia 8 / 8 Sirocco için Android 9.0 Pie ile yeni bir nefes alacak

Bu modeller için atılan adım gerçekten güzel görünüyor. Bugün tanıtılan Nokia 7.1 modelini de Pie’a güncelleyeceğini belirten firma, yazılımsal altyapısını güncelleme konusunda iyi kuran firmalar arasında yer alıyor. Android güncellemeleri Project Treble altyapısının yaygınlaşmasıyla daha çabuk geliyor ancak halen istenilen hıza ulaşılamıyor. Bırakın Pie güncellemesini halen piyasada birçok cihazda Android 8.1 Oreo bulunmuyor. Google bu konuyu bir türlü tam anlamıyla çözemiyor.

İlginizi Çekebilir

Opera’dan iOS ve Android’e özel gelişmiş internet tarayıcı