reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 6 Nokia 5 ve Nokia 3

Nokia 6, Nokia 5 ve Nokia 3 modelleri için Android 9.0 Pie müjdesi

HMD Global‘in hayat verdiği Nokia, Nokia 6, Nokia 5 ve Nokia 3 modelleri için Android 9.0 Pie müjdesi verdi. Telefon sahipleri için güzel haberler var.

HMD Global, Nokia 6.1 / 6.1 Plus modellerine ekim ayı içerisinde, Nokia 8 / 8 Sirocco modellerine ise kasım ayı içerisinde Android 9.0 Pie güncellemesini veriyor. Yeni yapılan açıklama ise Nokia 6, Nokia 5 ve Nokia 3 modellerinin de Android 9.0 Pie‘a güncelleneceğini gösteriyor. Resmi ağızdan gelen bu açıklama, elbette telefonların sahipleri için çok güzel görünüyor. Telefonlarına güncelleme konusunda büyük önem veren firma, Android 9.0 Pie sürümünü hali hazırda Nokia 7 Plus için veriyor. Hem Çin hem de global pazarda çok büyüyen firma, donanımın yettiği tüm modellerini Pie’a geçirme konusunda kararlı görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia 6, Nokia 5 ve Nokia 3 büyük kitlelere ulaşmış modeller

Bu modellere güncellemenin çok yakında dağıtıma çıkacağı belirtiliyor. Nokia’ya ek olarak Xiaomi, Huawei ve Oppo gibi isimler de Android 9.0 Pie konusunda çok ciddi çalışmalar yapıyor. Ancak sektör genel olarak halen yavaş kalıyor. Bırakın Pie güncellemesini, halen satışa Oreo ile çıkan modeller bulunuyor. İşin çok daha kötü yanı ise Oreo güncellemesini bekleyen milyonlarca kullanıcının bulunması. Bu konuda iş Google’a düşünüyor ama o da Project Treble altyapısına rağmen güncelleme sorununu çözemiyorum.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yeni iPad Pro modelleri