reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Q900R QLED 8K

Fiyatıyla düşük bütçeli film çekilebilecek 8K TV: Samsung Q900R QLED 8K

Yurt dışında satışa çıkan ürünlerin Türkiye’ye ithal edildikten sonra fiyatlarının artmasına alışığız. Fakat Samsung Q900R QLED 8K televizyon modelinin açıklanan yurt dışı fiyatına bakarak; Türkiye fiyatını şu an gerçekten tahmin bile edemiyoruz…

Samsung, yeni modeli Q900R QLED 8K ile yüksek gelirli kullanıcıları hedefliyor olacak ki yurt dışından ön siparişe açılan televizyonun fiyatı dudak uçuklatıyor. Ön satışa sunulan Samsung Q900R QLED 8K, Amerika’da 15 bin dolar fiyat etiketine sahip. 85 inçlik devasa televizyonun fiyatının kullanıcılara sunduğu görüntü kalitesiyle arttığını görüyoruz. Fakat tersi yönde orijinal 8K içerik sayısı da bir o kadar az. Samsung Q900R QLED 8K, sadece fiyatı ve ekran boyutuyla değil özellikleriyle de göz dolduruyor. Yapay zeka teknolojisiyle donatılan televizyon, Quantum Processor 8K isimli bir işlemciye sahip. Televizyonun “8K AI Upscaling” özelliği sayesinde de henüz 8K görüntü kalitesine sahip olmayan içerikler, 8K çözünürlüğe “yükseltiliyor”. Samsung’un tüm QLED televizyonları gibi Q900R’de de “Ortam Modu” özelliği bulunuyor. Bu özellik, telefonunuzdan çektiğiniz fotoğrafı telefonunuzun arka planı yapmanıza imkan sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Samsung QLED TV’lerde bulunan “Ortam Modu” özelliği

Samsung 8K TV modeli için Amerika’da da taksit var

15 bin dolar fiyat etiketine sahip olan Samsung 8K TV, Amerika’da satışa çıkmaya hazırlanıyor. Samsung, müşterilerine ödeme kolaylığı da sağlamış. İsteyenler televizyonu 36 ay boyunca aylık  yaklaşık 415 dolar ödeyerek sahip oluyor. Q900R serisinin 65 ve 75 inç modelleri de bulunuyor. Ön siparişte olan 85 inç Q900R’ın teslimine bu ayın 28’inde başlanacak. Diğer iki televizyonların teslim günleri hakkındaysa şu anlık bir bilgi yok.

İlginizi çekebilir

Samsung’un kırılmaz OLED paneli