reklamı kapat

POPÜLER

Samsung TV

Yapay zeka destekli Samsung TV’ler Türkiye’de; işte yeni modellerin öne çıkan özellikleri

Samsung kısa bir süre önce gerçekleştirdiği özel bir etkinlikte 2024 serisi televizyonlarını basın mensuplarına tanıttı. Bizim de katılma fırsatı bulduğumuz bu etkinlikte 2024 serisi Samsung televizyonlarla ilgili yeniliklerden söz edildi.

Samsung’un yeni QLED, OLED ve The Frame serisi televizyonları üst düzey görüntü kalitesi vadediyor. Ailenin en iddialı üyesi 2024 8K Neo QLED televizyonlar NQ8 AI 3. nesil işlemcileriyle geliyor. Yeni işlemci görüntü ve sesi optimize etmek için içerikleri sahne sahne analiz ediyor. Bir önceki işlemciye kıyasla 2 kat daha hızlı NPU ve 2.2 kat GPU hızı sunan yeni işlemci görüntüleri yapay zeka teknolojisiyle iyileştiriyor. Yapay zeka nöral ağıyla donatılmış yapay zeka ile 8K görüntü yükseltme teknolojisi, içerikleri 8K çözünürlüğe kadar dönüştürüyor. Televizyonda uydu alıcısından veya YouTube üzerinden izlenen standart çözünürlükteki (720p, Full HD veya 4K) videolar 8K çözünürlükte izlenebiliyor.

Yeni televizyonlar nesnelerin ve metinlerin hareketini keskinleştirmek için yapay zekadan yararlanıyor. 4K 240 Hz desteği hızlı görüntülerle yüksek performans sağlıyor. 240Hz desteği Samsung QN900D modelinde yer alırken, 165 Hz desteği QN800D modelinde bulunuyor. 7680 x 4320 piksel çözünürlük değeri sunan yeni 8K televizyonlardan QN900D, 85 inç veya 75 inç ekran boyutu seçeneğiyle satın alınabiliyor. Samsung QN800D’nin ise 65 inç ve 75 inç olmak üzere iki farklı ekran boyutu seçeneği yer alıyor. Serinin en üst düzey televizyonlarında Dolby Atmos ses desteği de var. Yeni üst kanal hoparlörlerle kaliteli ve canlı bir ses deneyimi elde edilebiliyor. Yeni Samsung OLED TV’ler ise mat veya parlak ekran seçeneğiyle satın alınabiliyor. OLED ekranlar sundukları derin siyahlarla fark yaratıyor. Yeni Samsung The Frame televizyon ise OLED televizyonlarda olduğu gibi mat ekranla kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung 2024 TV modelleri için hediye ve indirim fırsatı

Bu arada yeni televizyon modellerini satın alan kullanıcılara hediye ve indirim fırsatı sunuluyor. Samsung, seçili Neo QLED 4K ve 8K, OLED 4K, Lifestyle TV veya soundbar ürünlerinden alan kullanıcılara Galaxy S24 serisi akıllı telefon veya model bazında değişen miktarda para yüklü kart veya The Freestyle projeksiyon cihazı hediye ediliyor. 2024 model televizyon serisi gelişmiş işlemcilerinin yanında ses ve görüntü kalitesini daha da iyileştiren yapay zeka özellikleriyle öne çıkıyor. 2024 AI TV’lerin Active Voice Amplifier Pro, AI Customization Mode, AI Upscaling Pro gibi AI görüntü ve ses iyileştirme özellikleriyle geliyor.

 

İlginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

İLGİLİ HABERLER