reklamı kapat

POPÜLER

samsung

Samsung 8K TV’nin çıkış tarihi belli oldu

LG’nin 88 inçlik 8K televizyonunu tanıtmasının ardından Samsung’dan da cevap gecikmedi. Samsung, Q900R isimli 8K televizyonunun duyurusunu IFA Fuarı’nda gerçekleştirdi.

Fuarın bir diğer yıldızı olan televizyon, 65, 75, 82 ve 85 olmak üzere dört farklı ekran boyutuyla geliyor. Şirketin geliştirdiği 8K AI Upscaling özelliği sayesinde televizyon 8K olmayan içerikleri de 8K’ya dönüştürebiliyor. Televizyon bunun için yapay zeka teknolojisinden yararlanıyor. 4.000 netlik parlak değerine sahip olan televizyon yeni görüntüleme standardı HDR10+ teknolojisine de destek veriyor. HDR10+, parlaklık seviyelerinin sahnenin aydınlık veya karanlık olmasına göre değişmesine imkan tanıyor. Şu anda HDR10+ teknolojisine yalnızca Amazon’un destek verdiğini belirtelim. Netflix’in de kısa bir süre içinde bu standarda destek vermesi bekleniyor.

Samsung’un 8K TV’si ne zaman satışa sunulacak?

Önümüzdeki ayın sonunda kullanıcıların beğenisine sunulacağı açıklanan 8K televizyonun satış fiyatı ise henüz açıklanmadı. Televizyonun fiyatı henüz duyurulmasa da yüksek bir fiyattan pazardaki yerini alacağını şimdiden söylemek mümkün. Televizyonla ilgili yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız, takipte kalın.

İlginizi çekebilir

Samsung’dan QLED TV için tartışma yaratan reklam