reklamı kapat

POPÜLER

samsung

Yeni Samsung QLED TV’lerin ekranlarından önemli başarı

Samsung geçtiğimiz ocak ayında düzenlenen CES Fuarı‘nda yeni QLED televizyon modellerini sergilemişti. Şirketin yeni 4K ve 8K model televizyonları yüksek parlaklık, yüksek renk hacmi ve HDR10+ özellikleriyle geliyor.

Samsung yeni yaptığı açıklamaya göre yeni televizyonları  önde gelen güvenlik bilimleri enstitülerinden önemli göz güvenliği sertifikaları aldı. Samsung’a göre yeni 4K ve 8K QLED TV’leri Underwriters Laboratories’tan (UL) fotobiyolojik LED tehlikesinin olmadığıyla  ilgili sertifika aldı. Şirketin aynı zamanda  VDE’den (Verband Deutscher Elektrotechniker) göz güvenliğiyle ilgili sertifika aldığını da söyleyelim. Bu sertifikalar, televizyonlardan yayılan çeşitli ışık türlerinin fotobiyolojik LED tehlikesi oluşturmadığı ve yüksek parlaklığa rağmen gözler için güvenli oldukları anlamına geliyor. Samsung’un 2020 QLED televizyon serisi, IEC’nin (Uluslararası Elektroteknik Komisyonu) standartlarına göre izleyicilerin gözleri için güvenli kabul ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung televizyonlar özellikleriyle dikkat çekiyor

Samsung’un en yeni QLED TV’leri etkileyici derecede ince bir tasarıma, ekranın dört tarafında ince çerçevelere, duvara montaj aparatına ve görünmez bağlantı özelliğine sahip.  Yapay zekayla 8K çözünürlüğe kadar yükseltme, uyarlanabilir parlaklık, yapay zekalı 3D ses, HDR10 +, AMD FreeSync ve Samsung TV Plus, televizyonlarda göze çarpıyor. Yeni 4K ve 8K TV’lerin diğer özellikleri arasında aktif ses amplifikatörü, çoklu görünüm, OneRemote kontrolü, Wi-Fi 6, AirPlay 2, iTunes, Apple TV uygulaması ve Apple Music bulunuyor. Televizyonlar ayrıca yapay zeka destekli dijital ses asistanları Bixby, Google Asistan ve Alexa ile birlikte geliyor.

İlginizi çekebilir

Galaxy Flip Z katlanabilir yapısıyla dikkat çekiyor