reklamı kapat

POPÜLER

Bill Gates koronavirüs

Bill Gates’ten koronavirüs ve aşı hakkında önemli açıklamalar

Bill Gates ve koronavirüs’ün ilişkisi son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkıyor. Kısa bir süre önce paylaştığımız bir haberde The New York Times ve Zignal Labs, Bill Gates ve koronavirüs salgınıyla ilgili dikkat çekici veriler paylaşmıştı.

The New York Times ve Zignal Labs’e göre Bill Gates’in koronavirüs salgını sebebiyle komplo teorisyenlerinin ve aşı karşıtlarının hedefi halinde olduğunu belirtmişti. Yayınladığımız bu haberin ardından Microsoft’un kurucusu, koronavirüs hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. En büyük kabusunun virüs sebebiyle gerçekleştiğini söyleyen Gates, salgını dünya savaşına benzetti. Micosoft’un kurucusu dünyayı etkisi altına alan salgının dünya savaşından tek farkının tüm ülkelerin aynı cephede olması dedi. Yakın zamanda normal hayata dönmenin mümkün olmadığını söyleyen Gates, aşı çalışmalarının devam ettiğini ve virüs salgınıyla ilgili bir aşı bulunması halinde fon desteğinde bulunacağını da ifade etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bill Gates sevindirici açıklamada bulundu

Microsoft’un kurucusu bununla birlikte aşı haricinde geliştirilen bir test sayesinde insanların evlerinde test yapabileceklerini dile getirdi. Evde yapılan gebe testi gibi çalışan sistem burundan alınan bir örnek ve bu örneğin sıvıyla koyulmasıyla çalışıyor. Bu işlemlerin ardından sıvı şeride dökülüyor ve kişide koronavirüs varsa şerit renk değiştiriyor. Gates geliştirilen bu testin önümüzdeki aylarda kullanıma sunulabileceğinden söz ediyor.

İlginizi çekebilir

Volkswagen’in virüs nedeniyle verdiği sosyal mesafe mesajı