reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Narnia Günlükleri

Narnia Günlükleri hayranlarına Netflix müjdesi

Orijinal yapımlarıyla gözlerimizi kamaştırmaya alıştığımız Netflix, Narnia Günlükleri serisiyle ilgili hiç beklenmedik bir girişime imza attı.

Genellikle orijinal yapımlarıyla dikkat çekmeyi başaran Netflix, gözünü şimdi de Narnia Günlükleri serisine dikti. C.S. Lewis’in yazdığı seri 7 kitaptan oluşuyor. Şirket, geçtiğimiz çarşamba günü yaptığı açıklamada 7 kitabın tüm haklarını satın aldığını duyurdu. Şirketin bu hamlesinin altındaysa sürpriz projeler yatıyor. Netflix, seriyle alakalı dizi ve film üretmek istiyor. 7 kitabın yanında ayrıca Disney tarafından 3 tane de filmi üretilen serinin popüler çevrim içi yayın servisinden çıkacak yeni yapımları oldukça merak ediliyor. Yapımlarının kalitesi ve izleyici odaklı oluşu nedeniyle Netflix’ten beklentiler yüksek. Konuyla alakalı C.S. Lewis Company’dense beklenen açıklama yapıldı. Şirket adına konuşan Douglas Gresham, Netflix’in seriye olan hamlesinden oldukça memnun olduklarını dile getiriyor. İnsanların Narnia Günlükleri serisinden hala bir şeyler görmek istemeleri Gresham’a göre oldukça heyecan verici.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Serinin Disney yapımı tam 3 filmi bulunuyor

Narnia Günlükleri’yle alakalı Disney’den daha önce 3 tane film gelmişti. Serinin 2005 çıkışlı en popüler filmi Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap, dünya çapında 745 milyon dolarlık bir gişe hasılatı elde etmişti. Bu rakam, serinin 2008 ve 2010 çıkışlı diğer iki filminin toplam gişe hasılatına eşit.

İlginizi çekebilir

Ekim Ayında Netflix Türkiye’de Neler Var