reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 8 Galaxy S8 Galaxy S8+ Android Pie

Şubat ayı içinde Android Pie güncellemesini alacak Samsung telefonlar

Samsung, Android Pie konusunda çalışmalarına devam ediyor. Kısa süre önce Galaxy Note 9 için çıkan güncelleme, şubat ayı içerisinde üç farklı modele daha geliyor.

Yukarıda da söylediğimiz gibi geçtiğimiz ay içerisinde Samsung Galaxy Note 9 için resmi olarak Android Pie güncellemesi dağıtıma çıktı. Şimdi ise sıra Türkiye’deki Galaxy S8, Galaxy S8+ ve Galaxy Note 8 sahiplerine geldi. Resmi olarak açıklandığı üzere bu modeller için 15 Şubat tarihinde dağıtıma çıkacak Pie güncellemesi, telefonların sahipleri tarafından merakla bekleniyor. Bu modellerin Türkiye’de gerçekten çok büyük bir kullanıcı kitlesi bulunuyor. Bunun arkasında ise Galaxy S9, Galaxy S9+ ve Galaxy Note 9 ile köklü teknik / tasarımsal değişikliklerin gelmemiş olması yer alıyor. Bu yüzden yeni modellere geçmeyen kullanıcılar, güncelleme ile 2019’u da Galaxy S10 ailesine geçmeden rahatlıkla geçirecek gibi duruyor. Beraberinde güncel Android güvenlik paketini de getirecek Android Pie güncellemesi, biliyorsunuz bünyesinde birçok önemli sayılacak sistemsel yenilik taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S8, Galaxy S8+ ve Galaxy Note 8, Android Pie ile One UI arayüze geçiyor

Normal modeller yanında katlanabilir akıllı telefonları da odağına alan bu arayüz, çok sade bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Esasen büyük ekranların getirdiği zorluklara özel hazırlanan bu arayüz, bu açıdan birçok önemli içeriği ekranın üzerinde değil daha kolay erişilen orta ve alt bölümüne topluyor. Birçok alanda yuvarlatılmış tasarım öğeleriyle donatılan Samsung One UI, koyu arayüz moduyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Tüm arayüze entegre edilen koyu arayüz modu, AMOLED ekranlı modellerde harika bir deneyim sunuyor.

İlginizi Çekebilir

One UI arayüz yapısı için hazırlanan resmi tanıtım videosu