reklamı kapat

POPÜLER

Fortnite Marshmello konseri

Fortnite Marshmello konseri ile gelen rekor [Video]

Popüler Battle Royale oyunu Fortnite, geçtiğimiz gün çok ilginç bir etkinliğe imza attı. Platform içinde Marshmello canlı konser verdi.

Fortnite geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği canlı Marshmello konseriyle uzun süre adından bahsettirecek gibi görünüyor. Popüler Battle Royale oyunu, oyuncular için ilgi çekici bir etkinlik düzenleyerek, silahsız bir konser alanı elde etmiş. Marshmello’nun gelmesiyle beraber başlayan konser ise çeşitli sürprizleri de beraberinde getirdi. Silahlarını kullanamayan oyuncular alanda dans ederek konsere eşlik ederken, bazı şarkılarda interaktif özelikler de açıldı. İzleyicilerin havada süzülmesini, çok daha yukarılara zıplayabilmesini sağlayan bu özelliklerin yanı sıra eğlence gökten düşen toplarla da devam etti. Yaklaşık 10 dakika süren bu etkinlik ise oyuncuların oyuna geri dönmesi ve havai fişek gösterileriyle sonlandı. Gelecekteki olası “sanal konser” projeleri için adeta küçük bir ön izleme sağlayan bu konser, hem oyun dünyası hem de eğlence dünyası için oldukça heyecan verici bir iş ortaya koymuş gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

10 milyon oyuncu katıldı

Geoff Keighley, Epic Games’ten aldığı bilgiyle konseri eş zamanlı olarak 10 milyon oyuncunun izlediğini kaydediyor. Bu da Fortnite için yeni bir rekor anlamına geliyor. Kasım ayında toplamda 200 milyon oyuncusu bulunan oyun, o dönem yaptığı açıklamada en fazla 8,3 milyon oyuncunun eş zamanlı olarak oyunda yer aldığını kaydetmişti. Bu 10 milyon oyuncuya konseri Twitch’ten izleyenler ve zaman farkı sebebiyle ikinci kez yapılan konsere katılanlar dahil değil, bunu da ekleyelim. Konseri tamamını haberin üzerindeki videodan izleyebilirsiniz.