reklamı kapat

POPÜLER

Fortnite Winter Royale

Tüm oyuncuların katılabileceği, 1 milyon dolar ödüllü turnuva: Fortnite Winter Royale

Popüler Battle Royale oyunu Fortnite, tüm oyuncuların katılımına açık olan, toplamda 1 milyon dolar değerinde ödülün dağıtılacağı Winter Royale turnuvasını müjdeledi.

Dünya genelinde 125 milyondan fazla oyuncusuyla en popüler Battle Royale oyunlarından olan Fortnite, oyuncuları heyecanlandıracak yepyeni bir açıklamaya imza attı. Winter Royale turnuvasını müjdeleyen oyun, turnuva kapsamında toplamda 1 milyon dolar değerinde ödül dağıtacak. İki aşama olarak tasarlanan turnuvanın en dikkat çekici yanı ise tüm Fortnite oyuncularına açık olması. Eğer turnuvaya katılmayı planlıyorsanız, hafta sonu planı yapmamanızı öneririz. Çünkü tüm oyunculara açık elemeler 24 Kasım cumartesi günü başlayacak.

Winter Royale turnuvası oyunun gelecek sene yapmayı planladığı Dünya Kupası projesi için hazırlık olarak görülüyor. Dünya Kupası için bir eleme sistemi kullanmayı planlayan Epic Games, benzer bir sistemi önce Winter Royale’de test edecek. Böylelikle daha akıcı bir e-spor deneyimi amaçlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İki aşamalı turnuva

Yazının başında turnuvanın iki aşamadan oluşacağından bahsetmiştik. İlk aşama dediğimiz gibi tüm oyuncuların katılımına açık. Burada Winter Royale elemeleri boyunca kullanıcılar yüksek bir puan elde ederek finale kalmaya çalışıyor. Oyuncuların elemeler boyunca çeşitli maçlarda elde ettiği en yüksek puan değerlendirmeye alınacak. Yani oyuncular mevcut puanlarını birden fazla maça girerek geliştirebilir. Daha sonra Kuzey Amerika ve Avrupa bölgelerinde en yüksek puanı alarak turnuvaya katılmaya uygun bulunan oyuncular kendi bölgelerindeki turnuvada mücadele edecek. Resmi açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz. Açıklanan maç tarihleri ise şu şekilde:

İlk Elemeler (Herkese Açık): 24 – 25 Kasım
Avrupa Finali: 30 Kasım – 1 Aralık
Kuzey Amerika Finali: 11 – 12 Aralık

İlginizi çekebilir

6. sezon yenilikleri