reklamı kapat

POPÜLER

Fortnite World Cup

Bir gecede 3 milyon dolar! 16 yaşındaki Fortnite oyuncusu artık milyoner

Popüler Battle Royale oyunu Fortnite için düzenlenen dünya kupasında 16 yaşındaki Kyle “Bugha” Giersdorf, 3 milyon doları evine götürdü.

26-28 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşen Fortnite World Cup, 30 milyon dolarlık ödül havuzuyla tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Fortnite’ın geçmişteki turnuvaları gibi hayli cömert hatta çok daha cömert olan bu turnuvanın hem solo hem de çiftler kategorisinin kazananı ise ayrı ayrı 3 milyon doların sahibi olacaktı. Pazar günü düzenlenen tek kişilik turnuvada ise nihayet kazanan isim belli oldu. Kyle “Bugha” Giersdorf, turnuvada tüm rakiplerini eleyerek 16 yaşında milyonerliğe adım attı. Bugha’nın tek başına kazandığı ödül tam 3 milyon dolar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fortnite Dünya Kupası’nı kaybetseniz bile 50 bin dolar!

Fortnite turnuvası çok cömert derken abartmadığımızı da belirtelim. 100 katılımcının her birine en az 50 bin dolarlık kazanç vadedilmişti. Yani turnuvayı sonuncu olarak tamamlasanız dahi 50 bin dolar kazanıyordunuz. İlk 5’e girerseniz ise elbette kazanç artıyordu. Solo turnuvanın beşincisi Arjantinli Thiago “King” Lapp’ın kazancı 900 bin dolar. King, 13 yaşında. Nate “Kreo” Kou, 1 milyon 50 bin dolarla dördüncü olurken, Shane “EpikWhale” Cotton 1,2 milyon dolarla üçüncü sırada. İkincilik ise 24 yaşındaki Harrison “Psalm” Chang’e gitti. Psalm turnuvadan “milyon dolarla dönen” az sayıda yetişkinden biri.


Sadece solo turnuva değil ikili takımlar için de turnuvada rekabet söz konusuydu. İkili takımlar da solo turnuvada verilen ödül miktarlarının aynısını kazandı. Ancak elbette o miktar ikiye bölünecek katılımcılar için. İlk zamanlara kıyasla Fortnite artık refleks ve oyun içi “savunma” becerisinin öne çıktığı turnuvalarda takip etmesi dahi hayli zor anlara sahne oluyor. Gelecek turnuvalarda da heyecan verici finaller, şaşırtıcı birincilikler ve elbette cömert ödüller bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Fortnite x John Wick tanıtımı