reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Dark 3. sezon

Dark 3. sezon ile ilgili bildiğimiz her şey

Alman yapımı Netflix dizisi karmaşık kurgusuyla kısa sürede hayranların favorisi olmayı başardı. 3. döngüyü anlatacak olan Dark 3. sezon bölümlerinde bizi neler bekliyor?


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı dizinin Dark 2. sezon içeriğine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Dark 3. sezon bölümlerinin Netflix kütüphanesinde yayınlanmasını beklerken kafamızda pek çok soru işareti bulunuyor. İkinci sezonda ilk sezonun oluşturduğu bazı soru işaretlerini gidereceğimizi düşünürken yepyeni sorularla başbaşa kalmıştık. Final ise adeta “zihin patlatan” bir döngüye girmişti. Çünkü Elisabeth Doppler‘in geleceği annesi Charlotte Doppler‘in olayları araştırdığı zamana “kapı açmıştı”. Tam bu zaman karmaşası öncesi ise Elisabeth Doppler’in Charlotte Doppler’in kızı olmasının yanı sıra aynı zamanda Charlotte’ın annesi olduğunu da öğrenmiştik. Bu imkansız döngü sonunda gelecekteki Elisabeth ve geçmişteki Charlotte’ın elleri dokununca büyük bir patlama ile ikinci döngü kapanmıştı. Buraya kadar fazlasıyla karmaşık geldiyse, bu bilginin ikinci sezonun en ufak kısmını dahi oluşturmadığını söylemek gerek. Peki şimdi ne olacak? Elisabeth ve Charlotte’ın kendi döngüsü kırılması neredeyse imkansız bir düğümü oluştururken; gelecekteki Jonas olan Adam’ın planları, Jonas’ın onu durdurma çabası ve başka bir zamandan değil ancak başka bir evrenden gelen Martha Nielsen‘ın varlığı derken bu kabusun nasıl çözüleceğini merak ediyoruz. Netflix diziyi yayınlayana kadar elimizde hangi bilgiler var bir bakalım.
Netflix Dark 3. sezon

Dark 3. sezon ne zaman yayınlanacak?

İkinci sezon biter bitmez, öğrendiğimiz yeni bilgiler ışığında ve oluşan yeni kafa karışıklıkları sonucunda sorduğumuz ilk soru buydu: Yeni sezon ne zaman? İkinci sezon için bir buçuk sene bekledik. Ve hikaye çok daha büyük, çok daha karmaşık bir halde önümüzde sunuldu. 3. sezonun ise soru işaretlerini cevaplaması ve işleri yoluna koyması bekleniyor. Neyse ki üçüncü sezonun çekimleri çoktan başladı! Dizinin yaratıcılarından Baran bo Odar, çekimlerin başlangıç tarihini müjdelediği Instagram gönderisinde ise dizinin yeni sezonunun 2020’de izleyicilerle buluşacağını belirtmişti. Elimizde tam bir tarih yok, ancak beklentiler ilkbahar/yaz dönemini işaret ediyor.

İpuçlarını birleştirince ise en olası tarihin 27 Haziran 2020 olduğunu düşünüyoruz. 2. sezon 21 Haziran’da Michael’ın (Mikkel’in yetişkin hali) kendini astığı gün yayınlanmıştı. Böylece 2. sezon 1. sezona bağlanmıştı. Üçüncü sezon da bu yüzden 2. sezondaki kıyamet günü olan 27 Haziran’da ekranlara dönebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix Dark 3. sezon

3. sezon final mi?

Bu sorunun cevabı ne yazık ki evet. Dizi sürekli 3 döngüden bahsediyordu zaten ve biz 3. sezonla beraber 3. döngüye giriyoruz. Odar bu kararın ani bir “iptal” kararı olmadığını, zaten en başından beri dizinin 3 sezon planlandığını kaydediyor. Tüm bu bilmecede sona yaklaşıyoruz.
Netflix Dark 3. sezon

Dark 3. sezon ile vadedilen cevaplar

Yeni sezonla beraber dizi yaratıcılarının aklındaki senaryoyu tahmin etmek biraz güç. Farklı bir dünyadan gelen Martha sonrası işler izleyici için iyice “uçuk” bir noktaya çekilmiş durumda. Adam ve Claudia Tiedemann arasındaki savaşta kazanan tarafın kim olduğunu belirlemenin de ötesinde haklı tarafın kim olduğu dahi net değil. Gri çizgiler üzerinde çok güzel oynayan dizi Jonas’ın Adam’a dönüşmesi konusunda da sadece ipuçları bırakıp sezonu sonlandırdı. Ana kötümüz Adam gibi görünse de ters bir köşe de her an gelebilir. Yazının başındaki Elisabeth Doppler ve Charlotte Doppler döngüsüne yeniden değinmeyeceğiz bile! Ancak dizinin yaratıcıları 3. sezonla beraber hayranlara tam bir final vadediyor. Yaptıkları açıklamada tüm soruların cevaplanacağı ve hikayenin bağlanacağı vadinde bulunuluyor.

İkinci sezonda alternatif dünyaların işin içine girmesi ise hikayeyi hiç olmadığı kadar genişletiyor. Nasıl bağlanacak merak ediyoruz.
Netflix Dark 3. sezon

Son sezon kaç bölüm olacak?

Dizinin final sezonu ne yazık ki sadece 8 bölüm olacak. İlk sezon 10 bölüm yayınladıktan sonra ikinci sezonda 8 bölüm yayınlayan dizi, finalde de sayıyı 8 ile sınırlandırmış gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

2. sezon fragmanı