reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Dark 2. sezon

Dark 2. sezon fragmanıyla 2. döngüyü başlatıyor [İzle]

Netflix Dark 2. sezon için geri sayımı başlattı. Üç döngüden oluşan karmaşık ve etkileyici hikayede 2. döngüyü izlemeye hazır mısınız?

Almanya’nın ilk Netflix dizisi Dark 2. sezon bölümleriyle nihayet yeniden platforma gelmeye hazırlanıyor. İlk sezonu büyük yankı uyandıran dizi bu sezon kıyametin de habercisi. Zaman yolculuğu konusundaki en etkileyici yapımlar arasına kısa sürede giren dizide 3 ana zaman dilimi bulunuyor: 1953, 1986, 2019. Hikaye ise yeni sezonda 2052’ye taşınıyor. Geçmişin ve geleceğin birbirine karıştığı Alman kasabası Winden’da ise olayları gerçekten çözebilecek çok az kişi bulunuyor.

Kısaca hatırlamak isteyenler için hikaye günümüzde başlıyor. Winden’da kayıp çocuklar halkta gerilim yaratmaya başlıyor. Yakın zamanda babasının intiharı ile sarsılan Jonas ise kısa sürede olayların kilit ismi oluyor. Magnus, Martha ve Mikkel ile yaptıkları gece keşfinde küçük Mikkel’in kaybolması hikayedeki ilk döngünün temelini atıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dark 2. sezon bölümlerinde düğüm çözülecek mi?

Zaman yolculuğu yapımlarında bu yolculukların prensipleri içeriğin kendince bir kurallara oturtulur. Örneğin Avengers Endgame’de zamanda yapılan oynamaların alternatif zaman dilimleri oluşturduğu söylenmişti. Dark’ta ise tüm zaman birbiri içinde dev bir döngü. Geçmişte değişen bir detay geleceği etkilerken, geleceğe de ipucu taşımış oluyor. Bu da karakterlerimizin olayı çözebilmek için daha dikkatli olması gerektiği anlamına geliyor. İlk sezonda ise zaman yolculuğu yapan birden fazla isim oldu. Bunun ikinci sezona yansımasını hayli merak ediyoruz. Jonas’ın finali ise bize neler getirecek hep beraber göreceğiz.

Başarılı Netflix yapımı Dark 2. sezon bölümleriyle 21 Haziran‘da platform kütüphanesindeki yerini alacak. Fragmanı haberin üzerindeki videodan izleyebilirsiniz.