reklamı kapat

POPÜLER

Harry Potter kitap

J.K. Rowling’den beklenmedik Harry Potter sürprizi

J.K. Rowling, Harry Potter hayranlarını sevindirecek bir duyuru yaptı. Dört yeni kitap, serinin hayranlarıyla buluşmak için gün sayıyor.

İlk Harry Potter kitabının üzerinden geçen 20 küsur senenin ardından bu evren hala canlı ve bir o kadar da çekici. Bunun farkında olan J.K. Rowling de dört yeni e-kitap müjdesini verdi. İlk kitaplardan bu yana okuyucuların istediği, ancak zamanında Rowling’in yazmayı reddettiği, derslere özel kitaplar nihayet serinin hayranlarıyla buluşacak. Yeni kitaplar odak noktasına Karaklık Sanatlara Karşı Savunma, Bitki Bilim, Kehanet ve Fantastik Canavarlar’ı oturtuyor. Dört kitap ikili ikili çıkacak. İlk çıkacak ikili A Journey Through Charms and Defence Against the Dark Arts ve A Journey Through Potions and Herbology. Bu kitaplar 27 Haziran‘da okuyucuların erişimine sunulacak.
Harry Potter yeni kitaplar

Ders odaklı Harry Potter kitapları

Diğer iki kitap ise A Journey Through Divination and Astronomy ve A Journey Through Care of Magical Creatures olarak açıklandı. Bu diğer ikilinin çıkış tarihi net değil. Ancak 27 Haziran’da yayınlanacak olan Karanlık Sanatlara Karşı Savunma ve Bitki Bilim kitaplarının ardından çok geçmeden bunların da yayınlanması bekleniyor.

Kitapların her biri ise 3 dolar fiyatla satışa sunulacak. Kindle sahipleri Amazon üzerinden kitapları ön siparişle satın alabilir. Kitapların aynı zamanda Kobo ve Apple Books üzerinden de satıldığını belirtelim. Kitaplar Kobo‘da 12,06 TL‘ye ön siparişe sunuluyor.

Pottermore’un yayınladığı ilk e-kitaplar ise bunlar değil elbette. Esaslı hayranlar hatırlayacaktır, 2016 yılında da üç tane e-kitap okuyucularla buluşmuştu. Hogwarts: An Incomplete and Unreliable Guide, Short Stories from Hogwarts of Power, Politics and Pesky Poltergeists ve Short Stories from Hogwarts of Heroism, Hardship and Dangerous Hobbies hayranlara keyifli hikayeler sunuyordu. Bu kitaplarla ilgili detaylara buradaki haberimizden ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Harry Potter: Wizards Unite oyununun fragmanı