reklamı kapat

POPÜLER

Harry Potter dizisi iddialarına J.K. Rowling'den cevap

Harry Potter dizisi iddialarına J.K. Rowling’den cevap

Harry Potter sevenleri heyecanlandıracak bir iddia bir anda internetin ortasına düştü. Sevilen serinin dizisi geleceği dedikoduları ise J.K. Rowling tarafından cevaplandı.

Her popüler yapım için ortaya atılan iddialardan biri olan “dizisi geliyor” dedikoduları Harry Potter için de bir kez daha gün yüzüne çıktı. Netflix, Witcher dizisi için gün sayarken, Amazon da Yüzüklerin Efendisi için baş yapımcısı ve yönetmenini duyurmuşken; büyülü dünyanın dizi olasılığı da yeniden gündeme geldi. We Got This Covered tarafından ortaya atılan bu iddiaya göre Warner Bros.’un seriyi dizileştirmek için yeni bir girişimi bulunuyor. Hatta iddialar biraz da genişleyip bunun bir “geçmişdizisi olacağına kadar varıyor. Ağırlıklı olarak Hogwarts’ta geçeceği iddia edilen dizi için başka bir detay verilmiyor ancak hepimizin aklına aynı hikaye geliyor: Çapulcular. Hayranların Çapulcular’ın dönemini anlatan bir kitap, film veya diziyi çok uzun zamandır beklediğini biliyoruz. Bu yüzden hızla yayılan bu dedikoduların ardından J.K. Rowling cephesinden kısa sürede ilk yanıt geldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Harry Potter için dizi planı yok”

J.K. Rowling’in temsilcileri tarafından Hypable‘a yapılan açıklama şu şekilde: “Harry Potter hikayelerini televizyon dizisine dönüştürme konusunda bir plan yok. Yayınlanan haberler tamamen spekülasyondan ibaret.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yazının başında da belirttiğimiz gibi bu iddia seri için ilk kez ortaya atılmıyor. Hatırlarsanız 2015 yılında da benzer bir soru sorulmuş ve Rowling Twitter üzerinden iddiaları yalanlamıştı. Tabii ki şimdi olmaması demek asla olmayacağı anlamına gelmiyor. Fantastik Canavarlar serisine odaklanan Warner Bros. ikinci filmle beraber bu seriden istediğini elde edemedi. Üçüncü filmle ilgiliyle stüdyo sessizliğini koruyor. Öyle ki hala Johnny Depp ile anlaşmaya varılıp varılmadığı bilinmiyor. Beş filmlik tasarlanan Fantastik Canavarlar serisi macerayı tamamladıktan sonra bir televizyon yapımı gelir mi bilemiyoruz. Ancak çevrim içi yayın platformlarının “hit dizilere” ne kadar ihtiyacı olduğu göz önüne alınınca, bunu denemek isteyen mutlaka olacaktır diye düşünüyoruz.

İlginizi çekebilir

Harry Potter’ın Görünmezlik Pelerini “gerçek” oldu