reklamı kapat

POPÜLER

Yüzüklerin Efendisi dizisi

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili önemli gelişme

Amazon özel yapımları arasında yer alan Yüzüklerin Efendisi dizisi uzun zamandır heyecanla bekleniyor. Dizi için atılan yeni adım ise işlerin hızlanacağını işaret ediyor.

Game of Thrones’un yerini alabilecek yapımlar arasında gösterilen Yüzüklerin Efendisi dizisi Amazon’un uzun zamandır üzerinde çalıştığı projelerin başında geliyor. J.R.R. Tolkien’in yarattığı evrenden yepyeni bir öykü sunacak olan dizi bizi bir kez daha Orta Dünya’ya davet ediyor. Geçmişte gizemli Twitter paylaşımlarından sonra dizinin İkinci Çağ‘da geçeceği açıklanmış bu da serinin hayranlarını fazlasıyla heyecanlandırmıştı. Ancak elimizde ne bir tarih, ne bir oyuncu bilgisi bulunuyordu. Hatta yönetmen dahi ortada yoktu! Hayranlar her ne kadar “Peter Jackson döner mi?” diye umut etse de işler bekledikleri gibi gitmiyor. Ancak en azından şimdi diziyle ilgili en büyük ilk gelişmemizi de elde ediyoruz. Artık dizinin bir yönetmeni bulunuyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yüzüklerin Efendisi dizisi yönetmenini seçti

Amazon’un Prime Video servisini hiç olmadığı kadar canlandırması beklenen dizinin iki bölümünün yönetmenliğini Jurassic World: Fallen Kingdom‘ın da yönetmeni olan J.A. Bayona üstleniyor. Dizi, Game of Thrones’da da olduğu gibi birden fazla yönetmene sahip olacak. Bayona aynı zamanda dizinin baş yapımcılığını da üstleniyor. Deadline’ın özel haberini paylaşan Bayona diziyle ilgili şu açıklamayı yapıyor: “J.R.R. Tolkien en inanılmaz ve ilham verici hikayelerden birini yarattı. İzleyicileri Orta Dünya’ya götürmek ve İkinci Çağ’ın harikalarını keşfetmelerini sağlamak için sabırsızlanıyorum.

İlk olarak 2017’de duyurulan ve senaryosunu JD Payne ve Patrick McKay’ın yazdığı Yüzüklerin Efendisi dizisi için büyük gizlilik altında çalışmalar devam ediyor. Artık bir yönetmene de sahip olan diziden daha elle tutulur haberleri yakın zamanda almayı bekliyoruz. Çekimlerin ne zaman başlayacağının netleşmediğini belirtelim. Şimdilik elimizde bir çıkış tarihi de bulunmuyor.

İlginizi çekebilir

Stranger Things 3. sezon fragmanı