reklamı kapat

POPÜLER

Amazon Yüzüklerin Efendisi

Amazon’dan beklenmedik Yüzüklerin Efendisi sürprizi

Amazon uzun zamandır Yüzüklerin Efendisi dizisi üzerinde çalışıyor. Ancak firma seriyle ilgili hiç beklemediğimiz bir duyuru daha yaptı.

Game of Thrones’un televizyon dünyasındaki tahtına en iddialı aday Amazon Prime Video‘nun çalışmalarına devam ettiği Yüzüklerin Efendisi dizisi. Firma uzun zamandır dizi üzerinde çalışıyor ve daha yeni yeni baş yapımcıyla, ilk iki bölümü yönetecek isim belli oldu. O haberimizin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. Ancak Amazon’un bu kez ortaya attığı yeni haber diziye dair değil. Çünkü bu kez duyuru Prime Video cephesinden değil Amazon Game Studios cephesinden geliyor. Firma Leyou iş birliğinde Yüzüklerin Efendisi’ni MMO ile oyuncularla yeniden buluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yüzüklerin Efendisi oyunu dizi ile bağlantılı mı?

Leyou tarafından aslında geçtiğimiz yıl duyurulan oyuna Amazon desteği açıklaması ise yeni. PC ve konsollar için geliştirilen oyun ücretsiz olarak oyuncularla buluşacak. Konusuna gelince. Leyou’nun alt şirketi Athlon Games tarafından geliştirilen oyun ilk duyurulduğunda oyunun Yüzüklerin Efendisi evreninde geçeceğini, ancak üçlemedeki olayların çok öncesinde bir zaman dilimini konu alacağını belirtilmişti. Yeni yerler keşfedecek olan hayranlara Tolkien’in evreninde daha önce görülmemiş yaratıklar da vadedilmişti. Hikaye konu açısından Amazon’un dizisini anımsatsa da, yayınlanan açıklamada oyun ve dizinin birbirinden tamamen bağımsız iki proje olduğu açık bir şekilde belirtilmiş.

Oyunun çıkış tarihi şimdilik ne yazık ki belli değil. Yakın zamanda ise daha detaylı bilgiler almayı umuyoruz. Tabii bu oyunun Yüzüklerin Efendisi’ni konu alan ilk MMO olmadığını hatırlatalım. 2007’de hayatımıza giren Lord of the Rings Online, son güncellemesini Ekim 2018’de aldı.

İlginizi çekebilir

Hareket edebilen gözlere sahip Spider-Man maskesi