reklamı kapat

POPÜLER

Daniel Radcliffe yeni Harry Potter filmleri açıklaması

Daniel Radcliffe’ın “yeni Harry Potter filmleri” açıklaması

Harry Potter filmlerinin yıldız oyuncusu Daniel Radcliffe, oldukça ilginç bir açıklamaya imza attı. Harry Potter’ın beyaz perde macerasında ikinci sayfa mı açılıyor?

7 kitaplık Harry Potter macerasını 8 filmle vizyona taşıyan J.K. Rowling’in gelecek planlarında neler var bilemiyoruz ancak Daniel Radcliffe, serinin yeniden sinemaya ya da televizyona uyarlanacağına hayli emin. IGN‘e röportaj veren ünlü oyuncu Amazon’un Lord of the Rings dizisi sonrası benzer bir “yeniden yapım”ın Harry Potter için de yapılacağını düşünüyor. Radcliffe’in açıklaması ise şu şekilde “Başka versiyonları olacağına adım gibi eminim. En son Harry Potter’ın ben olmadığımı biliyorum. Şimdiden birkaç Harry Potter’ımız bulunuyor bile.” diyor. Bildiğiniz gibi Rowling’in Harry Potter ve Lanetli Çocuk isimli bir tiyatro oyunu daha mevcut. Radcliffe de bu açıklamasında oradaki oyunculara gönderme yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Serinin dönüşü nasıl olmalı?

Radcliffe olası bir “yeniden yapım” durumunda hayli heyecanlanacağını ve böyle bir şeyi izlemekten keyif alacağını da sözlerine ekliyor. Hayranlar ise Radcliffe ile aynı fikirde mi emin değiliz.

Peki serinin yeniden çekilmesi ne zaman mümkün olabilir? Bildiğiniz gibi Rowling halihazırda 5 filmlik bir seri olarak planladığı Fantastik Canavarlar filmiyle hayli meşgul. İkinci filmin gişedeki büyük başarısızlığı ardından üçüncü film üzerine çalışan ekip bir süre daha bu işle uğraşacak gibi görünüyor. Harry Potter’ın sinemaya yeni bir uyarlamasının gelmesi için de çok erken olduğuna inanıyoruz. Ancak Amazon’un Yüzüklerin Efendisi tercihi gibi, çevrim içi yayın servislerinden diziye dönüştürme konusunda bir proje gelir mi, bunu tahmin etmek güç… Yine de tiyatro oyununun başarısından da anlaşılacağı üzere Harry Potter’ın hala para basan bir seri olduğu gerçeği, yapımcıları tetikleyecektir diye düşünüyoruz.

İlginizi çekebilir

Fantastik Canavarlar 2 filminin fragmanı