reklamı kapat

POPÜLER

Harry Potter yıldızından yeni film

Harry Potter yıldızından “hapishaneden kaçış” filmi

Harry Potter yıldızı Daniel Radcliffe, yeni bir filmle beyaz perdede boy göstermeye hazırlanıyor. Escape from Pretoria bir hapishaneden kaçış hikayesi anlatıyor.

Harry Potter filmleriyle ünlenen Daniel Radcliffe, daha sonra her ne kadar beyaz perdeyi Harry Potter derecesinde sarsan filmlerde yer almasa da, aktör yeni filmi için bir kez daha kamera karşısına geçiyor. Escape from Pretoria filminde başrolü üstlenen Radcliffe, son zamanlarda popülerleşen dönem hikayelerinden birinde yer alacak. Tim Jenkin’in kaleme aldığı Inside Out: Escape from Pretoria Prison kitabından uyarlama olan hikaye, Jenkin’in 1970’lerdeki tutuklanması ve kaçışını konu alıyor. O dönemde Jenkin 18 farklı, yasaklı organizasyon adına ilan üretip dağıtma suçundan yargılanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hapisten kaçış

12 yıl hapis cezasına çarptırılan Jenkins, tutuklu arkadaşları Alex Moumbaris ve Stephen Lee ile kaçma planı yapıyor. Hayli yüksek güvenlikli hapishane Pretoria’dan 1979’da kaçmayı başaran ekip, filmlere yakışır bir macerayı gerçek hayata taşıyor. Filmin yönetmen koltuğunda Francis Annan oturuyor. Senaryosu ise Annan ve L.H. Adams tarafından kaleme alınıyor. Filmde yer alacak diğer oyuncular arasında Ian Hart, Mark Leonard Winter ve Nathan Page de yer alıyor. Filmin henüz net bir çıkış tarihi olmadığını belirtelim.

Bu konu ilginizi çektiyse, Escape from Pretoria’yı beklerken halihazırda vizyonda olan Papillon’a (Kelebek) göz atmak isteyebilirsiniz. Henri Charrière’in aynı isimli otobiyografisinden uyarlanan film, 1931 ile 1945 yılları arasındaki 14 yıllık süreci kapsıyor. Film işlemediği bir suç yüzünden müebbet kürek mahkumu olan Charrière’nin, akla hayale sığmayan kaçma girişimini beyaz perdeye taşıyor.

İlginizi çekebilir

Papillon fragmanı