reklamı kapat

POPÜLER

Harry Potter yıldızlarından heyecan verici açıklama

Harry Potter yıldızlarından heyecanlandıran “devam filmi” açıklaması

Harry Potter filminin yıldızlarından Rupert Grint ve Tom Felton, hayranları heyecanlandıracak bir açıklamaya imza attı.

Harry Potter ve Ölüm Yadirgarları filmi ikinci kısmını 2011’de yayınlayarak büyülü dünyanın bu döneminin kapılarını kapattı. Her ne kadar Warner Bros. seriyi 5 filmlik planlanan Fantastik Canavarlar ile devam ettirse de, gişeden de görüleceği üzere Harry Potter’ın yarattığı etkiyi yaratabilmiş değiller. Ancak biliyoruz ki Hollywood’un vazgeçemediği huylarından biri sevilen yapımları “yeniden çekmek”. Bu durumda yeni oyuncularla buluşacağımız filmin yeniden çekiminde eski oyuncular da yer almak ister miydi dersiniz? EW’a konuşan Tom Felton ve Rupert Grint bu ihtimale karşı hayli olumlu yanıtlar veriyor. Kendi karakterlerinin babaları olarak filmde yer alabileceklerini söyleyen ikili Lucius Malfoy ve Arthur Weasley‘i canlandırmak isteyeceklerini belirtiyor. Ancak işler 8. kitap olan Lanetli Çocuk sorusuyla biraz daha heyecanlı hale geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Harry Potter ve Lanetli Çocuk film olursa…

Bildiğiniz gibi 8. kitap olarak anılan Harry Potter ve Lanetli Çocuk aslında bir tiyatro oyunu. Senaryoyu yayınlayan Rowling’den ise bu kitabı filmleştirme konusunda bir adım henüz göremedik. Hikaye ise kitap serisinin finalinin ardından kahramanlarımızın çocuklarının hikayesini anlatıyor. Kahramanlarımız ise ebeveyn olarak hikayede yerini alıyor. Grint ve Felton’a bu hikayenin filmi çekilirse Draco Malfoy ve Ron Weasley olarak yer almak ister misiniz diye sorduklarında ise Grint çok memnun olacağını söylüyor. Tom Felton ise o kadar emin değil. “Draco konusunda çok sahiplenici değilim ancak o kesinlikle benim bir parçam.” diyor.

Ortada bir film planı yok elbette ve muhtemelen Fantastik Canavarlar’ın beşinci ve son filmine kadar da benzer bir proje duyamayız. Ancak olur da Rowling bu kitabı da filmleştirmeye karar verirse, eski kadroyu toplama ihtimali çok da imkansız değil gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

Fantastik Canavarlar 2’nin fragmanı