reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20 Pro
Huawei Mate 20 Pro

Günün haberi; Huawei, Android Q beta programına geri döndü

Amerika’nın kara listesinde alınan Huawei’nin Android lisansı iptal edilince Huawei Mate 20 Pro Android Q Beta programının dışına alınmıştı. İşte bu konuda sevindire bir gelişme var.

Huawei’ye yönelik Amerika ambargosunda en büyük hamle Google’ın şirketin Android lisansını iptal etmesi oldu. Mevcut cihazlar için sorun bulunmazken gelecek Huawei cihazların durumu riske girmiş, Google bu hamle ile bağlantılı olarak Mate 20 Pro modelini de Android Q Beta sayfasından kaldırmıştı. İşte bu durum kısa süre önce değişti. Atılan güzel adım ile Huawei Mate 20 Pro yine Android Q Beta sayfasındaki yerini aldı. Bunun arkasında ise Amerika’nın süreçte gerçekleştirdiği ilk geri adım yer alıyor. Hatırlarsınız Huawei’ye geçtiğimiz hafta 90 günlük bir izin verilmişti. Bu bağlamda mevcut cihazlara üç ay boyunca güncelleme göndermeye devam edecek olan firma, görünüşe bakılırsa Mate 20 Pro ile Android Q betasında da çalışmalar yapacak. Şu an 90 günlük bu “izin” süreci bittiğinde ne olacağını ise kimse bilmiyor. Bazı kaynakları modelin yeniden Android Q Betası dışına alınabileceği tahmin ediyor.

Huawei Mate 20 Pro
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei güzel haberler almaya devam ediyor

Kısa süre önce Huawei, SD Association, Wi-Fi Alliance ve JEDEC‘e de geri döndü. Kendi işletim sistemiyle de çok iddialı açıklamalar yapan firma, Android olmadan yoluna devam etmek için büyük adımlar atıyor. Geliştirilen işletim sisteminin tüm Android uygulamalarını açabileceği gelen ilginç bilgiler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Çıkışı gündeme gelmeyen katlanabilir model Huawei Mate X