reklamı kapat

POPÜLER

Huawei EMUI 10
Huawei EMUI 10

Android Q temelli Huawei EMUI 10 için ilk dağıtım tarihleri belli oldu

Huawei Geliştiriciler Konferansı kapsamında HarmonyOS yanında tanıtılan EMUI 10 için ilk dağıtım tarihleri ortaya çıktı.

Hakkında bilinmesi gereken detaylara aşağıda ulaşabileceğiniz Huawei EMUI 10, açıklandığı kadarıyla 8 Eylül tarihinde ilk beta sürümüyle Huawei P30 ve P30 Pro için çıkıyor. Güncellemenin beta sürüme eylül ayı sonunda Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20 X ve Mate 20 RS modellerinin geçeceği de açıklanıyor. Honor tarafında ise 20, 20 Pro, V20 ve Magic 2 modellerinin yine eylül ayı sonunda Magic UI 3.0 alacağı söyleniyor. Bu tüm beta sürümlerin Android Q temelli olduğu söylenirken, açıklanan tarihlerin Çin için geçerli olduğu da özellikle belirtiliyor. Ancak beta sürümlerin eylül ayından hemen sonra global olarak da açılacağı tahmin ediliyor.

Huawei EMUI 10
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei EMUI 10 güncellemesi merak uyandırıyor

Dediğimiz gibi Android Q temelli yeni EMUI, eski sürüme nazaran daha pürüzsüz çalışıyor. Temalar, duvar kağıtları ve fontlar için yeni özelleştirmeler getiren arayüz, video izleme ve oyun oynama süreçlerinde de daha iyi bir deneyim getiriyor. Galeri içerik yönetimi ve sınıflandırma konusunda geliştirildiği belirtilen Huawei EMUI 10, özellikle çoklu uygulama geçişlerinde çok hızlanmış durumda. Bazı yeni simgeler taşıyan arayüz, genel olarak EMUI 9’dan çok farklı bir devrimsel tasarım değişiklikleri taşımıyor. Tek elde kullanımı Samsung One UI gibi kolaylaştırdığı belirtilen arayüz, modernleştirilmiş bir bildirim merkezini karşımıza getiriyor. Arayüzde bir sistem geneli koyu arayüz modu (Dark Mode) da aktif olarak bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

One UI’lı Samsung Galaxy Note 10