reklamı kapat

POPÜLER

Huawei EMUI 10

Huawei EMUI 10 tanıtıldı; işte tüm detaylar ve destekli cihazlar

Huawei Geliştiriciler Konferansı kapsamında HarmonyOS yanında EMUI 10 da tanıtıldı. İşte yeni arayüzün tüm detayları ve destekli cihazlar.

Huawei Geliştiriciler Konferansı‘nın beklenen en önemli ikinci duyurusu da yapıldı. Huawei telefonların yeni arayüz yapısı EMUI 10 resmi olarak karşımızda bulunuyor. Yeni arayüz konferans kapsamında çok aktarılmamış olsa da artık çok daha pürüzsüz çalışıyor. Temalar, duvar kağıtları ve fontlar için yeni özelleştirmeler getiren yeni EMUI, video izleme ve oyun oynama süreçlerinde de daha iyi bir deneyim getiriyor. Galeri içerik yönetimi ve sınıflandırma konusunda geliştirildiği belirtilen Huawei EMUI 10, özellikle çoklu uygulama geçişlerinde çok hızlanmış durumda. Bazı yeni simgeler taşıyan arayüz, söylendiği kadarıyla detaylarına aşağıda bulabileceğiniz HarmonyOS üzerinde de kullanılacak. Yani HarmonyOS’lu ilk telefonda bir alışma sürecine gerek olmayacak. Tahmin edebileceğiniz üzere kısa süre önce Beta 6 sürümü çıkan Android 10 (Android Q) temelli olan yeni EMUI, sistem genelinde çalışan bir koyu arayüz yapısını da beraberinde getiriyor.

Yapılan resmi açıklamaya göre yeni sürümün betasına Android Q ile beraber 8 Eylül itibariyle P30 serisi giriş yapıyor. Daha sonra beta programına Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20 RS ve Mate 20 X modelleri dahil ediliyor. Eylül ayında gelecek Huawei Mate 30 ailesinin ise kutularından son sürümü EMUI yüklü olarak çıkacağı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EMUI 10 güncellemesini alacak diğer Huawei ve Honor modelleri şunlar olabilir

Olabilir diyoruz çünkü firma henüz kesin bilgiler vermiyor. Ancak yüksek olasılıklı tahminlere göre Huawei tarafında “P Smart Z, P Smart+ 2019, P Smart 2019, P20 Pro, P20, Mate 10 Pro, PORSCHE DESIGN Mate 10, PORSCHE DESIGN Mate 20 RS, Mate 20 X, Mate 10 ve Mate 20 Lite” modelleri yeni sürüme geçiş yapacak gibi duruyor. Honor tarafında ise “9X Pro, 9X, 20 Pro, 20 , 20i/20 Lite, View 10/V10, View 20/V20, 10, 10 GT, 10 Lite, Play, Note 10, 8X, 8X Max, 8C, Magic 2 ve 8A” modellerinin yeni EMUI güncellemesini alacağı söyleniyor.

İlginizi Çekebilir

One UI’lı Samsung Galaxy Note 10