reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Android Q EMUI 10

Android Q temelli Huawei EMUI 10 ile tanışacağımız tarih belli oldu!

Huawei, Android Q işletim sistemi temelli EMUI 10 arayüzünü çok ama çok yakında resmi olarak görücüye çıkarmaya hazırlanıyor.

Android lisansının iptal edilmesine rağmen Huawei, Android Q temelli EMUI 10 üzerinde çalışıyor. İşte bu arayüz, söylendiği kadarıyla resmi olarak ağustos ayı içerisinde görücüye çıkıyor. Tam olarak 9 Ağustos tarihli “Huawei Geliştiriciler Konferansı” kapsamında görücüye çıkartılacak sürüm, çok köklü değişiklikler taşımıyor. Daha önce aşağıda görebileceğiniz bazı ekran görüntüleri ortaya çıkan yeni arayüz için EMUI 9‘a oranla daha seri çalışıyor deniyor. Özellikle çoklu uygulama geçişlerinde hızlanan arayüz, bazı yeni simgeler taşıyor ve ufak birçok tasarımsal değişiklikler ile daha sade görünüyor. Bu arada Huawei Geliştiriciler Konferansı kapsamında EMUI 10 dışında daha büyük bir beklenti bulunuyor. O da firmanın kendi işletim sistemi HongMeng OS. Türkiye’de dahi kayıtlanan bu işletim sisteminin etkinlik kapsamında tanıtılacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Huawei Android Q EMUI 10

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EMUI 10 temelli Android Q işletim sistemini hangi Huawei cihazlar alacak?

Kesin olarak “P30 Pro, P30, P30 lite, Mate 20 X (5G), Mate 20 Pro, Mate 20, P Smart Z, P Smart+ 2019, P Smart 2019, P20 Pro, P20, Mate 10 Pro, PORSCHE DESIGN Mate 10, PORSCHE DESIGN Mate 20 RS, Mate 20 X, Mate 10 ve Mate 20 Lite” modelleri yeni sürüme geçiş yapıyor. Güncellemelerin dağıtımı için 2020’nin başına işaret ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın katlanabilir modeli böyle bir PUBG Mobile deneyimi sunuyor