reklamı kapat

POPÜLER

Huawei EMUI 9.1
Huawei EMUI 9.1

Temmuz ve ağustos ayında EMUI 9.1 alacak Huawei modelleri

Akıllı telefon tarafının gündemde düşmeyen dev ismi Huawei, temmuz ve ağustos ayında birçok akıllı telefon modeline EMUI 9.1 güncellemesi veriyor.

Firmadan yapılan aşağıdaki resmi paylaşıma göre temmuz ayı içerisinde Mate 20 Pro, Mate 10 Pro, P20 Pro, P20, Mate 10 Porsche ve Mate RS modellerine EMUI 9.1 güncellemesi veriliyor. Ağustos ayında ise yeni sürüme P10 Plus, P10, Mate 9, Mate 20 Lite, P30 Lite, P smart 291, Y6 2019 ve Y5 2019 modelleri geçiyor. Güncellemelerin bölgelere göre farklı zamanlarda geleceği söylenirken, güncelleme konusunda atılan bu adımlar kullanıcıları oldukça memnun ediyor. Firma EMUI 9.1 yanında Android Pie ve Android Q konusunda da büyük adımlar atıyor. Birçok cihazına Android’in yenisi olan Android Q verecek olan şirket, güncellemeleri Türkiye’deki kullanıcılara da olabilecek en hızlı şekilde ulaştırıyor.

Huawei EMUI 9.1

Huawei, EMUI 9.1 güncellemesi ile neler sunuyor

Arayüzü tekrardan kısaca hatırlamak gerekirse 9.0 sürümüne göre çok büyük devrimsel yenilikler getirmiyor. Ancak sunulan EROFS dosya sistemi ile telefonların genel performansı artırılıyor. GPU Turbo 3.0 ile karşımıza çıkan sürüm, tek tıkla destekli bilgisayarlara dosya gönderilmesine imkan tanıyor. Artırılmış gerçeklik temelli bir ölçüm uygulaması taşıyan 9.1 sürümü, yukarıda da dediğimiz gibi devrimsel olmasa da önemli yenilikler getiriyor.

İlginizi Çekebilir

Merak edilen Samsung Galaxy Note 10