reklamı kapat

POPÜLER

Huawei EMUI 9.1

Huawei Türkiye, EMUI 9.1 alacak cihazlar için güncelleme tarihlerini paylaştı

Huawei telefonların Android üzerine kurulan arayüzü EMUI’ın 9.1 sürümü için tarihler paylaşıldı. İşte EMUI 9.1 güncellemesini alacak cihazlar ve tarihleri.

Huawei’den gelen açıklamaya göre daha önce P30 ve P30 Pro amiral gemisi akıllı telefonlarda bulunan EMUI 9.1, yakın zamanda diğer cihazlara da geliyor. Türkiye için de geçerli olan bu açıklamaya göre P20 (Ağustos-Ekim arası), P20 Pro (Temmuz-Eylül arası), Mate 10 Pro (Ağustos-Ekim arası), Mate 9 (Ağustos-Ekim arası), P smart 2019 (Ağustos-Ekim arası), Mate 20 Pro (Temmuz-Eylül arası), P10 (Ağustos-Ekim arası), P10 Plus (Ağustos-Ekim arası) ve Mate 20 lite (Temmuz-Eylül arası) modelleri EMUI 9.1 güncellemesine geçiş yapıyor. Bu cihazların sahipleri için çok güzel duran bu haber, telefonların genel deneyiminin ciddi şekilde artacağı anlamına geliyor. Bu güncellemede özellikle yazılımsal olarak oyun performansını artıran GPU Turbo 3.0 dikkat çekiyor. Ayrıca sistemin genel hızını hatırı sayılır oranda artıran EROFS dosya sistemi de öne çıkan yenilikler arasında bulunuyor. Burada rastgele okuma hızında yüzde 20’lik bir artışın adı geçiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei EMUI 9.1 ile gelen GPU Turbo 3.0 hangi oyunlara destek veriyor?

GPU Turbo 3.0 destekli oyunlar ise firma tarafından şu şekilde aktarılıyor: Fortnite, Crazy Taxi, Real Racing 3, Knives Out, Battle Bay, Into the Dead 2, NBA 2K19, Dragon Nest M, Duel Links, FIFA Mobile, PES2019, DRAGON BALL LEGENDS, Subway Surfers, Free Fire, Plants vs. Zombie Heroes, Minecraft, Helix, Brawl Stars, and Speed Drifters. Hali hazırda GPU Turbo 2.0 destekli oyunlar ise; PUBG Mobile, Mobile Legends: Bang Bang, Arena of Valor, NBA 2K18, Vainglory, and Rules of Survival.

İlgili Video

EMUI 10 ise böyle bir deneyim sunuyor