reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man Far From Home

Marvel stüdyolarının en riskli Spider-Man hamlesi

Marvel ve Sony stüdyolarının ortaklığında beyaz perdeye taşınan Spider-Man Far From Home filmi Örümcek Adam tarihindeki en büyük riski aldı. Üstelik bu hamle her şeyi değiştirebilecek öneme sahip.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Far From Home‘a dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Bildiğiniz gibi Far From Home filminin iki bonus sahnesi bulunuyordu. Bu sahnelerden ilkinde Mysterio‘yu yenmenin ardından hayatına normal bir şekilde devam etmeye hazırlanan Peter Parker hayatının şokunu yaşıyordu. Jake Gyllenhaal‘un hayat verdiği Mysterio kahramanımızı kandırarak bir adım öne geçmeyi başardı. Mücadele sırasında çektiği görüntüleri montajlayarak Örümcek Adam’ı hikayenin kötüsü gibi gösteren Quentin Beck bununla yetinmedi. Üstüne Örümcek Adam’ın gerçek isminin Peter Parker olduğunu açıkladı.

Spider-Man Far From Home riski

Bu Marvel ve Sony açısından çok riskli bir hamle. Çünkü Marvel çizgi romanlarında Peter Parker‘ın sırrı hep iyi şekilde saklanıyor. Bu durumun ufak istisnaları var. İçlerinden en dikkat çekici olanı Civil War serisi. Burada kahramanımız çıkıp kendi kimliğini açıklayarak hikayenin yönünü değiştirmişti. Bunun dışında Örümcek Adam’ın kötülerinin onun kimliğini öğrendiği oldu. Zaman zaman kurtardığı insanlar Peter’ı maskesiz şekilde gördü. Ancak bu bilgi asla televizyonlarda yayınlanacak, herkes tarafından öğrenilecek seviyede olmadı. Kısacası Örümcek Adam’ın en önemli farklarından biri kimliğini her durumda gizli tutmayı başarmasıydı. Far From Home filmiyle birlikte Marvel daha önce işlenmemiş bir alana el atıyor. Bu sayede diğer Spider-Man serilerinin önüne geçmeyi başarabileceği gibi, hiç ele alınmamış bir konu olması sebebiyle tökezlemesi de mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elbette Peter Parker’ın kimliğinin açıklanması SHIELD tarafından toparlanabilir. Mysterio ve Daily Bugle, liseli bir öğrenciyi hedef göstermekle suçlanabilir. Peter Parker ve Spider-Man yan yana getirilerek “bakın o değil” denebilir. Fakat Peter’ın kimliğinin bilindiği bir döneme adım atması ve bu şekilde kahramanlık yapmaya devam etmesi fikri çok daha ilgi çekici. Bakalım bu risk gerçek anlamda alınacak mı, yoksa dediğimiz şekillerde ortadan kaldırılacak mı.

İlginizi çekebilir

Far From Home fragmanı