reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20 Ark Compiler

Huawei Mate 20 ailesine çok önemli Ark Compiler güncellemesi

Son yılların popüler ismi Huawei, “Ark Compiler” altyapısını Mate 20 ailesine getirmeye başladı. Peki bu altyapı ne ve tam olarak neden önemli?

Huawei, geçtiğimiz aylarda önemli bir etkinlik düzenlemiş ve hatırlarsınız bu etkinlikte “Ark Compiler” altyapısını tanıtmıştı. Bu altyapı, bilmeyenler için direkt olarak Android işletim sisteminin verimliliği üzerine odaklanıyor. Sisteme mimari düzeyde optimizasyonlar getiren altyapı, Android’in genel akıcılığını yüzde 24, sistem tepki hızını yüzde 44, üçüncü parti uygulamaların işlemlerini ise tam yüzde 60 oranında artırıyor. Yani akıllı telefonları en temelden hızlandıran altyapı, kağıt üzerinde gerçekten oldukça iddialı görünüyor. Bu heyecan uyandıran Ark Compiler altyapısı, EMUI 9.1.0.123 ile Huawei Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20 RS Porsche ve Mate 20 X için indirmeye sunuldu. Şimdilik herkese açık olmayan güncelleme, telefonları çok daha akıcı ve hızlı hale getirecek gibi görünüyor. EROFS dosya yapısıyla beraber ciddi şekilde fark eden altyapı, bildiğimiz kadarıyla açık kaynak kodlu olarak geliştiriliyor. Geliştiricilerin Ark Compiler’ı kullanarak daha pürüzsüz ve hızlı uygulamalar hazırlayabileceği söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 20 ailesi Ark Compiler ile çıtayı yükseltecek gibi görünüyor

Bu arada EMUI 9.1.0.123 sürümüyle Mate 20 ailesine bir “ay modu” da geliyor. Bu mod yapay zeka ile çalışıyor ve en iyi ay fotoğraflarını çekmenize imkan tanıyor. Güncellemenin global olarak herkese ne zaman geleceği ise henüz bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir

Siyah beyaz fotoğrafları renklendiren uygulama