reklamı kapat

POPÜLER

Honor Play

Honor Play sahiplerini çok sevindirecek güncelleme

Huawei alt markası Honor‘un Türkiye’de de satılan modeli Honor Play, çok önemli bir güncelleme aldı. Kullanıcılar buna oldukça sevinecek.

Popüler akıllı telefon modellerinden Honor Play, EMUI 9.1 güncellemesi üzerinden EROFS dosya sistemine geçiş yaptı. Açılımı “Extendable Read-Only File System” olan EROFS, cihazların rastgele okuma hızını yüzde 20 oranında artırıyor ve cihazlarda 2 GB’lık RAM avantajı getiriyor. Genel sistem deneyimini gözle görülü şekilde artırdığı ve daha pürüzsüz hale getirdiği belirtilen EROFS, cihaz için oldukça önemli görünüyor. Henüz çok kısıtlı bir kesime gelen güncellemenin, yavaş yavaş aralarında Türkiye’nin de olduğu diğer pazarlara geleceği söyleniyor. Hatırlamak adına Honor Play, 6,3 inç 19:9 2280×1080 piksel çözünürlükte bir ekran üzerine kuruluyor. Gücünü Kirin 970 işlemciden ve 4 GB / 6 GB RAM’den alan model, dahili depolamasını microSD üzerinden 256 GB’a çıkarabiliyor. Bünyesinde 3.750 mAh bir pil bulunan telefon, arkasında çiftli kamera sistemi taşıyor. Burada 16 megapiksel F2.2 + 2 megapiksel F2.4 kurulumu yer alıyor. Telefonun önünde ise 16 megapiksel F2.0 kamera karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honor Play, EMUI 9.1 ile Ark Compiler altyapısına da geçiyor yapıyor

Bu da gerçekten çok önemli görünüyor. Bu altyapı, bilmeyenler için direkt olarak Android işletim sisteminin verimliliği üzerine odaklanıyor. Sisteme mimari düzeyde optimizasyonlar getiren Ark Compiler, Android’in genel akıcılığını yüzde 24, sistem tepki hızını yüzde 44, üçüncü parti uygulamaların işlemlerini ise tam yüzde 60 oranında artırıyor. Yani akıllı telefonları en temelden hızlandıran altyapı, kullanıcılar tarafından merakla bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

61 Megapiksel tam kare aynasız Sony a7r IV