reklamı kapat

POPÜLER

Huawei EMUI 9.1 Honor

14 yeni Huawei ve Honor akıllı telefon için EMUI 9.1 müjdesi

Akıllı telefon tarafının gündemde düşmeyen dev ismi Huawei, kısa süre önce EMUI 9.1 betasına katılan 14 yeni modelini açıkladı.

Huawei P30 ailesi en güncel arayüz EMUI 9.1 yüklü olarak kutularından çıkıyor. İşte bu arayüz yapısı firma tarafından alt marka Honor’un modelleri dahil diğer telefonlara da taşınıyor. Yapılan yeni açıklamaya göre Mate 10, Mate 10 Pro, Mate 10 Porsche Design, Mate RS Porsche Design, P20, P20 Pro, Nova 3, Nova 3i, Maimang 7, Enjoy 9 Plus, Honor 10, Honor V10, Honor Play ve Honor 8X modelleri de EMUI 9.1‘in herkese açık betasına katılabiliyor. Şimdilik Çin‘de açılan, önümüzdeki günlerde ise diğer ülkelere yayılacak süreç, bu modellerin sahipleri için güzel görünüyor. Bu beta ile sürümün yeniliklerini herkesten önce kullanabilir ve gördüğünüz hataları bildirebilirsiniz. Bu cihazlara ek olarak Huawei, sürecin yakın zaman içerisinde Mate 9, Mate 9 Pro, Mate 9 Porsche Design, P10, P10 Plus, Nova 4, Nova 4e, Nova 2s, Honor 9 ve Honor V9 cihazlara yayılacağını da aktarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, EMUI 9.1 dağıtımıyla kullanıcıları sevindiriyor

Bu yeni arayüz kısaca hatırlamak gerekirse 9.0 sürümüne göre çok büyük devrimsel yenilikler getirmiyor. Ancak sunulan EROFS dosya sistemi ile telefonların genel performansı artırılıyor. GPU Turbo 3.0 ile karşımıza çıkan sürüm, tek tıkla destekli bilgisayarlara dosya gönderilmesine imkan tanıyor. Artırılmış gerçeklik temelli bir ölçüm uygulaması taşıyan 9.1 sürümü, yukarıda da dediğimiz gibi devrimsel olmasa da önemli yenilikler getiriyor.

İlginizi Çekebilir

En yeni Xiaomi modeli Redmi 20