reklamı kapat

POPÜLER

Huawei EMUI 10

Huawei EMUI 10 arayüzünü karşınıza getiren video [İzle]

Huawei Geliştiriciler Konferansı kapsamında HarmonyOS yanında tanıtılan EMUI 10, nasıl bir kullanıcı deneyimi getiriyor? Bunun cevabını veren video yayımlandı;

Huawei Geliştiriciler Konferansı‘nın en önemli ikinci duyurusu olan yeni arayüz yapısı EMUI 10, konferans kapsamında görsel olarak çok fazla gözler önüne serilmedi. Yeni yayımlanan yukarıda izleyebileceğiniz video ise bu konudaki merakı ortadan kaldırıyor. Daha önce açıklandığı kadarıyla Android Q temelli yeni EMUI, eski sürüme nazaran daha pürüzsüz çalışıyor. Temalar, duvar kağıtları ve fontlar için yeni özelleştirmeler getiren arayüz, video izleme ve oyun oynama süreçlerinde de daha iyi bir deneyim getiriyor. Galeri içerik yönetimi ve sınıflandırma konusunda geliştirildiği belirtilen Huawei EMUI 10, özellikle çoklu uygulama geçişlerinde çok hızlanmış durumda. Bazı yeni simgeler taşıyan arayüz, videoda da görebileceğiniz üzere EMUI 9’dan çok farklı bir devrimsel tasarım değişiklikleri taşımıyor. Gösterilen test cihazında çok hızlı çalıştığı görülen sürüm, yuvarlatılmış simgeleriyle dikkat çekiyor ve kaydırma hareketleriyle rahatlıkla yönetilebiliyor. Tek elde kullanımı Samsung One UI gibi kolaylaştırdığı belirtilen arayüz, modernleştirilmiş bir bildirim merkezini karşımıza getiriyor. Arayüzde bir sistem geneli koyu arayüz modu (Dark Mode) da aktif olarak bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EMUI 10 güncellemesini alacak ilk Huawei cihazları şöyle

Yapılan resmi açıklamaya göre yeni sürümün betasına Android Q ile beraber 8 Eylül itibariyle P30 ve P30 Pro giriş yapıyor. Daha sonra beta programına Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20 RS ve Mate 20 X modelleri dahil ediliyor. Honor tarafında ise eylül ayında sürüm Honor 20, 20 Pro, V20 ve Magic 2 modelleri geçiyor.

İlginizi Çekebilir

One UI’lı Samsung Galaxy Note 10