reklamı kapat

POPÜLER

DS 8 Sedan

Mercedes E ve BMW 5 Serisi için yeni rakip; DS 8 Sedan ilk kez göründü

Yıl sonuna doğru Çin’de tanıtılması beklenen DS 8 Sedan, eğer her şey doğru ilerler ise geleneksel rakiplerinin önüne sıkı bir iddia koyabilir.

PSA grubu içerisindeki yeni yapılanmasıyla birlikte kısa sürede adından söz ettirmeyi başaran DS, doğru stratejiler üzerinden ilerlemeye devan ediyor. İlk olarak 7 Crossback ile SUV sınıfında kendisini gösteren markanın ikinci ve daha mantıklı hamlesi tamamen elektrikli versiyonla gelen 3 Crossback oldu. Gerek tasarımı gerekse karakteristik donanımlarıyla farklı bir deneyim arayan kullanıcıları kendisine çekmeye çalışan Fransız üretici, üçüncü hamlesini ise amiral gemisi üzerine gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Bun yazılan rolü asfalt üzerinde oynayacak isim de DS 8 Sedan olacak. Mercedes E ve BMW 5 Serisi gibi çok önemli rakiplerin karşısına çıkacak olan otomobil, ortaya çıkan sızıntılar üzerinden ilk kez tasarım detaylarıyla karşımızda duruyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DS 8 için ilk beklentiler

Worldscoop kaynaklı olarak bir takipçi tarafından paylaşılan iki parçalık fotoğraflarda aracın dış tasarımıyla ilgili önemli bilgi sahibi olma şansımız var. İlk modellerinde gördüğümüz yüz ve LED gündüz farı tasarımını Sedan modelinde de kullanan DS, bu gövde tipinde güzel bir uyum yakalamayı başarmış gibi. Yeni jenerasyon 508 ile de büyük teknik benzerliklere sahip olmasını beklediğimiz aracın arka tasarımı ise çok fazla belirli olmamakla birlikte karakteristik farklar barındıracak gibi görünüyor. Tanıtımı için önümüzdeki kasım ayı içerisinde kapılarını açacak olan Guangzhou Otomobil Fuarı‘nın işaret edildiği DS 8 Sedan’ın önümüzdeki yıl içerisinde Avrupa pazarına da giriş yapmasını bekliyoruz.

İlgili video

DS 3 Crossback