reklamı kapat

POPÜLER

DS 9

DS 9 Avrupa pazarı için hazır; dönüşümün ilk binek modeli hakkında bilmeniz gerekenler

Çinli versiyonunun ardından Avrupa pazarındaki Alman ittifakına karşı çıkmaya hazır olan DS 9, kendine has çizgisiyle dikkat çekecek.

PSA grubunun son yıllarda yaptığı atılımdan üzerinden düşeni fazlasıyla alan DS, premium sınıfta silahları baştan donatılarak tekrar rekabete dahil edildi. 3 ve 7 Crossback modelleriyle yenilenme döneminin ilk hamleleri SUV ve Crossover sınıfında atılan markanın ilk binek modeli de DS 9 olacak. Geçtiğimiz süreçte Çin merkezli versiyonuyla gündeme gelen premium sedan, artık Avrupa’daki pastadan pay kapmak için de hazır. Ailenin diğer üyelerinde olduğu gibi Mercedes, Audi ve BMW’nin içerisinde götürdüğü çizgiye kendine has bir farklılık getirme iddiası bulunan otomobilin fiyatı da içerisinde bulunduğu sınıfın dinamiklerini aratmayacak seviyelerde.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DS 9 cephesinden öne çıkan özellikler

PSA grubunun uzun süre sonra premium sedan sınıfta pazara sunacağı ilk model olmasından ötürü de gözlerin üzerinde olduğu DS 9, fazlasıyla esnek bir versiyon listesine sahip. Bu durum beraberinde esnek bir fiyat aralığını da getiriyor şüphesiz. Ailenini giriş seviyesinde bizleri 225 beygirlik güç üreten dinamikleriyle PureTech motor karşılıyor. Bundan sonra kullanıcıların seçeneği tüm motor opsiyonlarında işin içerisinde elektrik motorlarının da desteği giriyor. Zirvede ise iki E-Tense 360 4×4 modelinin konumlandırılacağını görüyoruz. 360 PS’lik güç ve 520 Nm tork gibi üst kademe performans değerlerini vadeden bu seçenekle birlikte 20 inçlik jant seti ve markanın özel performans logosunu taşıyan fren kaliperleri de standart olarak geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Araçlarda şimdilik Performance Line+ ve Rivoli+ olmak üzere iki farklı donanım seviyesinin tercih edilebileceğini de belirtmeden geçmeyelim. İkinci seviye otonom sürüş teknolojisi çatısı altında; aktif akıllı süspansiyon sistemi, gece görüşü, sürücü dikkat uyarısı, şerit takip asistanları, aktif güvenlik freni ve trafik işareti algılama gibi pek çok elektronik desteği barındıracak olan DS 9 ailesi 80.000 euroyu bulan tavan fiyatıyla da göz dolduruyor. Araç için planlanan teslimatlar tarihinin Eylül 2021 olmasıysa düşündürücü noktalar arasında.

İlginizi çekebilir

Precept projesi gerçek oluyor