reklamı kapat

POPÜLER

Xbox Series X ve Xbox Series S sonrasında bir de gündemde Xbox Series V

Xbox oyunları akıllı televizyonlara geliyor; işte ilk detaylar

Microsoft yeni nesil oyun konsolları Xbox Series X ve Series S ile gündemden düşmüyor. Ancak firma başka planlar içerisinde de bulunuyor.

Kısa süre önce bir açıklamaya yapan Xbox’ı başındaki isim Phil Spencer, Xbox oyunlarını akıllı televizyonlara getirmek istediğini aktardı. Bunu bir uygulama üzerinden yapmak isteyen firma, sürecin 2021 içerisinde gerçek olacağını aktarıyor. Spesifik olarak bunu önümüzdeki 12 ay içerisinde göreceksiniz açıklamasında bulunan Spencer, sistem hakkında şimdilik detaylı bilgiler vermiyor. Ancak süreç bir uygulama üzerinden xCloud yani bulut temelli olarak planlanıyor. Yani oyunlar internet üzerinden televizyonlara aktarılacak ve Xbox’ın resmi oyun kumandaları ile rahatlıkla oynanabilecek. Bu sayede yüksek internet bağlantısına sahip olan “bazı kişilerin” bir oyun konsolu almasına da gerek kalmayacak. Biliyorsunuz xCloud servisi Xbox oyunlarını internet üzerinden akıllı telefonlara da getiriyor ve Game Pass’e dahil olduğundan genel olarak beğeni topluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xbox, yeni nesil oyun kumandası için de bir çalışma içerisinde

8.299 TL’lik Series X ve 5.399 TL’lik Series S, PS5’in DualSense’i kadar “yeni” olmasa da yeni bir oyun kumandası ile geliyor. İşte bu kumanda, aktarıldığı kadarıyla yakında Apple imzalı cihazlara da tam destek verecek. Yeni Xbox kumandası hali hazırda PC yani Windows 10 tarafında aktif olarak kullanılabiliyor. Microsoft ile Apple arasındaki ortak çalışma ile oyun kumandasının desteklediği ürün sayısı yakında çok ciddi oranda artıyor. Bu da elbette güzel görünüyor. Çünkü ürün hem ergonomik olarak hem de genel yapısı gereği oyuncular arasında çok beğeniliyor.

İlgili Video