reklamı kapat

POPÜLER

BMW 5 ve Mercedes E-Serisi’ne Fransa’dan rakip geliyor; DS 8 hakkında ilk bilgiler

Yeni bir kompakt SUV hazırlığı içerisinde olduğunu bildiğimiz markadan gelen DS 8 hamlesi, premium binek sınıfa güzel bir hareketlilik getirecek gibi.

Sadece PSA‘nın değil, Fransa merkezli markalar arasında premium segmentte otomobil üreten nadir isimlerden biri konumunda olan DS, 2017 itibarıyla çok önemli bir adım gerçekleştirdi. DS 7 Crossback adıyla karşımıza çıkan SUV modelinde kullandığı tasarım dili ve donanımlarla Audi, BMW ve Mercedes gibi isimlere ciddi anlamda alternatif olabileceğini gösteren marka, hemen ardından yine Crossover/SUV sınıfı için yeni model hazırlıklarına da başlamıştı. Biz bu süreçle ilgili gelişmeler beklerken, DS’in şimdi de binek sınıfa çok ciddi bir model sürme planları ortaya çıktı. DS 8 olarak nitelendirilen modelle ilgili ilk bilgileri Auto Express’e verdiği röportajda açıklayan yönetici Eric Apode, özellikle tasarım konusunda gerçekten çok iddialı olacaklarını vurgulamaktan geri durmadı.

2 yıla satışa çıkıyor

Modelin geliştirme aşamasında olduğunu ve satışı için 2020‘yi planladıklarını belirten Apode, geleneksel sedan modellere ilginin azaldığının farkında olduklarını da dile getirdi. Buna rağmen markayı bu sınıfta temsil edecek, amiral gemisi niteliğinde bir modele ihtiyaç olduğunun da göz ardı edilemeyeceğini dile getiren yönetici, burada tasarım kısmında fark yaratarak kullanıcıların ilgisini çekmeyi planlıyor. Daha çok fastback‘i akıllara getiren ve radikal çizgiler üzerine kurulu bir model olacağını da söyleyen Apoda; “Aracın tasarım süreci tamamlandı ve şunu söyleyebilirim ki kesinlikle inanılmaz görünüyor. Burada asla bir kopyalama işlemi kullanmadık. DS kesinlikle farklı ve mükemmel olacak.” diyerek heyecanlı olduklarının da altını çizdi. Altyapı olarak yeni 508 ile kardeş olması muhtemel olan DS 8’in, 65 kilometre menzil vadeden hibrit versiyona da sahip olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Önümüzdeki günlerde adını daha çok duyacağımız modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

DS 7 Crossback tanıtım filmi