reklamı kapat

POPÜLER

Ailenin ikinci üyesi 2019 DS 3 Crossback patent görselleri üzerinden karşımızda!

Tamamen elektrikli olarak da satışa sunulacak olacak 2019 DS 3 Crossback, kompakt premium sınıfta abisi gibi işleri karıştırmak istiyor.

Peugeot’nun gerçekleştirdiği ciddi atılıma ayak uydurma konusunda hiç zorluk çekmeyen DS, premium sınıfta bu zamana kadar hiç olmadığı kadar iddialı. 7 Crossback ile SUV sınıfında ciddi anlamda ses getiren Fransız marka, kısa süre içerisinde gelen olumlu tepkileri iyi bir şekilde analiz etti. İlk modellerinin ardından hemen ikinci hatta üçüncü parçalar için hazırlığa girişen DS mühendisleri, bundan yaklaşık bir yıl önce kompakt sınıfta bir SUV ile ilgili ilk mesajları vermişti. Aradan geçen zamanın ardından, bu çalışmaların ilk meyvelerini patent görselleri üzerinden görmeye başlıyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tanıtımı çok uzak değil

Audi ve Mercedes gibi önemli markaların kompakt SUV sınıfında sunduğu modellerle doğrudan rakip olma iddiasını barındıran DS 3 Crossback, tamamen elektrikli olarak da satın alınabilecek. Bu konunun fazlasıyla önemli olduğunu belirtmek gerekiyor çünkü rakiplerin bu sınıfta sunacağı elektrikli modellerin henüz net bir tarihi verilmiş değil. Gelen ilk bilgilere göre elektrikli DS 3 Crossback tek seferde 450 kilometreye kadar menzil sunacak ki bu değerin ciddi anlamda başarılı olduğunu belirtmek gerekiyor. Karşımıza çıkan patent görsellerine baktığımızda ise, tasarım bazında bizleri şaşırtmayan bir yapının yer aldığını görüyoruz. 7 Crossback’den bildiğimiz hatların ebatsal olarak biraz daha sıkıştırılarak öne ve arka bölüme transferi net bir şekilde görülebiliyor. Kokpit detayları da meraklılarının anımsayabileceği üzere aile ile benzerlik gösteren nitelikte. Ekim ayında kapılarını açacak olan Paris Otomobil Fuarı‘nda sahne alması beklenen DS 3 Crossback ile ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.