reklamı kapat

POPÜLER

DS

Audi Q2 ve Mercedes GLA’ya tamamen elektrikle cevap verilecek; DS’in yeni modelinden ilk detaylar

Kompakt crossover sınıfıyla ürün gamının ikinci önemli üyesini karşımıza çıkartmaya hazırlanan DS, bu yıl içerisinde tanıtımı gerçekleştirmeyi planlıyor.

Fransa merkezli otomobil üreticileri arasında premium sınıfta rekabet eden nadir isimlerden birisi olan DS‘in, geçtiğimiz yıl tanıtımını gerçekleştirdiği 7 Crossback hamlesiyle yere artık çok daha sağlam bastığına tanık olmuştuk. Nitekim bu modeli gelecek için sadece bir başlangıç olarak lanse eden marka, aldığı olumlu geri dönüşlerle doğru bir çizgide ilerlediğini görmüş oldu. Geçtiğimiz hafta içerisinde BMW 5 Serisi başta olmak üzere premium sedan sınıfına dahil edilmek üzere ilk detaylarını aldığımız DS 8 ile rekabetin farklı sınıflara sıçrayacağını da görmeye başladık. Model çeşitliliğiyle ilgili çalışmaların devam ettiği markada bir yandan da tamamen elektrikli versiyonla ilgili beklentilerin karşılanması söz konusuydu. 7 Crossback ile hibrit üzerinden elektrik gücünü devreye soka DS’in beklenen bu hamlesi nihayet gerçeğe dönüşüyor. Audi Q2 ve Mercedes GLA gibi isimlerin yer aldığı kompakt crossover sınıfında atılacak olan bu hamlenin ilk detayları da artık elimizde.

Şehir içi odaklı olacak

Ekim ayında kapılarını açacak olan Paris Otomobil Fuarı kapsamında tanıtılması gündemde olan kompakt crossover modelinin içten yanmalı motorlu bir versiyona sahip olması şimdilik beklenmiyor. Şehir içi kullanım odaklı tasarlanmasından ötürü menzil konusunda şimdilik 200 kilometre civarında gezinebileceğini öğrendiğimiz modelde 50 kW‘lık batarya paketi masada görünüyor. Eğer dile getirildiği gibi bir menzil değerini seri üretim versiyonda görürsek, bir eksi olarak nitelendirilebilecek bu değerin hızlı şarj desteğiyle kapatılması da kaçınılmaz parçalardan olacak diyebiliriz. Tasarımıyla ilgili DS 7 Crossback’in ufak versiyonu olarak nitelendirilmemesi konusunda ayrı bir hassasiyet gösteren marka yetkilileri, aracın kendine has karakteristik detaylara sahip olacağının vurgusunu yapıyor. Önümüzdeki günlerde daha somut detaylarla karşımızda olacak projeyle ilgili detayları LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili video

DS 7 Crossback