reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 8
Xiaomi Mi 8

Gözde model Xiaomi Mi 8’in satış fiyatı ortaya çıktı

Xiaomi‘nin bugün resmi tanıtım tarihi açıklanan yeni akıllı telefonu Mi 8, merak edilen fiyat bilgisini de kazandı. Telefon bu konuda can yakmayacak gibi görünüyor.

Resmi olarak 31 Mayıs tarihinde lanse edilecek 8. yaşa özel Xiaomi Mi 8, fiyat performans dengesini iyi kuracak gibi duruyor. Bu konuda hazırladığı her modelle öne çıkmayı bilen firma, yeni modelinin 6 GB RAM ve 64 GB depolamaya sahip versiyonuna yaklaşık 440 dolar isteyecek. Fiyat 8 GB RAM ve 128 GB depolama içinse 500 dolara kadar çıkacak. Bu etiketlerle birçok amiral gemisinden çok daha ucuz olacak telefon, öğrendiğimiz kadarıyla teknik olarak da çok daha fazlasını sunacak. Burada ilk olarak ekrana entegre parmak izi sensörü karşımıza çıkıyor. Evet telefon direkt olarak ekranında parmak izi okuyabiliyor. Bir diğer önemli detay ise üç boyutlu yüz tanıma sistemi. iPhone X gibi çentiğinde birçok sensör ve kamera donanımı taşıyacak telefon, böylece kişilerin yüzünü derinliğiyle birlikte algılayabilecek. Bu sayede her ışık koşulu altında yüz tanıyabileceği ve fotoğraf ile geçilemeyeceği belirten telefon, gözlükle kullanımda da sorun yaşatmayacak. Bu altyapı ile Android dünyasında bir ilke imza atacak model, tasarımsal olarak ince çerçeveler ile çentiği bir araya getirecek.

Xiaomi Mi 8

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 8’in diğer detayları da şöyle olacak

6,01 inç boyutunda Samsung üretimi OLED bir ekran üzerine kurulacak telefonun, Snapdragon 845 kullanacağına da kesin gözüyle bakılıyor. Sızan firmware dosyasında 3.170 mAh‘lık bir pil üzerine kurulan telefon, 6 GB ya da 8 GB RAM ile elde edilebilecek. Çift arka kameraya sahip olacağı belirtilen cihaz, kutunda Android 8.0 Oreo çıkacak gibi görünüyor. OLED ekranı sayesinde her zaman açık ekran altyapısıyla sürekli bilgi verebilecek telefon, yapay zeka özelliklerine de sahip olacak. Burada kişilere özellikle kamera tarafı için akıllı özellikler sunulacak.

İgili Video

Telefonun ekran entegre parmak izi sensörü