reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 8

Xiaomi Mi 8, sızan videoya göre şeffaf telefon kavramına yeni bir akış açısı getiriyor [İzle]

Xiaomi‘nin dün resmi tanıtım tarihi ve fiyatı ortaya çıkan yeni akıllı telefonu Mi 8, bugün ilginç bir sızıntıyla karşımıza çıktı. Telefonun çok özel bir gövde seçeneği yolda olabilir.

Resmi olarak 31 Mayıs tarihinde lanse edilecek Xiaomi Mi 8, ilk olarak MIUI 10 arayüz ile karşımıza çıkacak. 31 Mayıs tarihinde tanıtılacağı söylenen yeni arayüz, direkt olarak Mi 8 ile görücüye çıkartılacak gibi görünüyor. Android 5.0 Lollipop ve altında çalışan Xiaomi cihazlara gelmeyeceği belirtilen arayüz, yerini alacağı MIUI 9’dan çok daha hızlı çalışıyor şeklinde tanıtılıyor. Bu da gerçekten çok iyi görünüyor. Donanımsal olarak çok güçlü olan Mi 8, bunu yazılımsal olarak da destekleyecek gibi görünüyor. Merak edilen telefon için ortaya çıkan ilginç sızıntı ise gövdesiyle alakalı. Bugün yapılan bir video sızıntıda telefon HTC’nin modelleri gibi “şeffaf” bir gövde ile karşımıza çıktı. Sahte olma ihtimali oldukça yüksek olan bu görsel, yine de oldukça ilginç duruyor. İşlemcinin garip şekilde açıkça görüldüğü bu model, gerçek olmayacak kadar güzel görünüyor deniyor.

Xiaomi Mi 8

Merakla beklenen akıllı telefon, 6 GB RAM ve 64 GB depolamaya sahip versiyonda 440 dolar, 8 GB RAM ve 128 GB depolamaya sahip versiyonda ise 500 dolar fiyat etiketine sahip olacak. Bu sayede birçok amiral gemisinden çok daha ucuz olacak telefon, üst düzey teknolojilerle geliyor. Burada ilk olarak ekrana entegre parmak izi sensörü karşımıza çıkıyor. Bir diğer önemli detay ise üç boyutlu yüz tanıma sistemi. Telefonun kişilerin yüzünü iPhone X gibi derinliğiyle beraber algılayabileceği söyleniyor. Bunun için telefonun ön çentiğinde birçok sensör ve kamera yer alıyor.

Xiaomi Mi 8

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 8’in diğer detayları da şöyle olacak

6,01 inç boyutunda Samsung üretimi OLED bir ekran üzerine kurulacak telefonun, Snapdragon 845 kullanacağına da kesin gözüyle bakılıyor. Sızan firmware dosyasında 3.170 mAh‘lık bir pil üzerine kurulan telefon, 6 GB ya da 8 GB RAM ile elde edilebilecek. Çift arka kameraya sahip olacağı belirtilen cihaz, kutunda Android 8.0 Oreo çıkacak gibi görünüyor. OLED ekranı sayesinde her zaman açık ekran altyapısıyla sürekli bilgi verebilecek telefon, yapay zeka özelliklerine de sahip olacak. Burada kişilere özellikle kamera tarafı için akıllı özellikler sunulacak.

İgili Video

Telefonun ekran entegre parmak izi sensörü böyle çalışıyor