reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 11

MIUI 11 için Xiaomi sahiplerini sevindirecek açıklama

Akıllı telefon tarafının en önemli isimlerinden birisine haline gelen Xiaomi, MIUI 11 için kullanıcılarını çok fazla bekletemeyecek gibi görünüyor.

Xiaomi imzalı yeni arayüz yapısı MIUI 11, uzun süredir geliştirme aşamasında bulunuyor. Firmanın sık sık çok iddialı açıklamalar yaptığı yeni arayüz, projenin en önemli isimlerinden birisinin açıklamasına göre çok uzakta değil. Yani yakın zaman içerisinde kullanıma çıkacağı söylenen arayüz, bu açıdan eylül gibi gelebilir izlenimi oluşturuyor. İlk olarak tam 108 megapiksel kamera taşıması beklenen Mi Mix 4 içerisinde karşımıza çıkacak gibi görünen arayüz, kesin olarak MIUI’ın reklam sorununu da çözecek deniyor. Biliyorsunuz bu konuda mevcut sürümlerde ciddi şikayetler bulunuyor. Peki arayüz hakkında başka neler biliyoruz? Daha önce ortaya çıktığı kadarıyla MIUI 11 bünyesinde bir ultra güç tasarruf modu taşıyor. Söylendiği kadarıyla bu mod açıldığı zaman telefonun tüm özellikleri kapatılacak. Ultra düşük güç modunda cihazların sadece telefon görüşmesi ve mesajlaşma için kullanılabilecek. Arayüzü siyah beyaz hale getireceği de söylenen mod, istendiği gibi özelleştirilecek.

Baştan aşağıya yeni simge paketiyle geleceği de belirtilen yeni arayüz, tüm sistemini kapsayan koyu arayüz moduyla yolda bulunuyor. Ayrıca kişilerin yüz tanıma ile parmak izini aynı anda kullanabilecekleri bir güvenlik altyapısı da sunulacak. Yeni arayüzde bir çocuk modu bulunduğunu aktaran Xiaomi, fotoğraflara özel bir çöp kutusu tasarladıklarını da belirtiyor. Ayrıca yeni sistemin paylaşılan ekran görüntülerini otomatik olarak sileceği de gelen bilgiler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 11 sürümünü hangi cihazlar alacak?

Bu konuda elimizdeki liste henüz değişmedi. Bu açıdan aşağıdaki modellerin yeni arayüzü alacağı belirtiliyor. Ancak bunların kesin olmadığını belirtelim. Yani listeye girenler olabileceği gibi çıkanların da olacağı tahmin ediliyor;

Mi Serisi: Xiaomi Mi 9, Mi MIX 2, Mi MIX 1, Mi 6X, Mi 6, Mi Note 2, Mi Note 3, Mi 5X, Mi 5c, Mi 5s, Mi 5s Plus, Mi Max 2, Mi Max, Mi Max 3, Mi Play ve Mi 8 ailesi.

Redmi Serisi: Redmi Note 7, Redmi Note 7 Pro, Redmi 5 Plus, Redmi 4, Redmi 4A, Redmi 4X, Redmi 3S/3X, Redmi Note 5A, Redmi Note 4, Redmi Note 4X, Redmi Note 6, Redmi Note 6 Pro,Redmi S2, Redmi Note 5, Redmi Note 5 Pro, Redmi 6, Redmi 6A, Redmi 6 Pro, Redmi 5, Redmi 5A.

Not: Görsel temsilidir.

İlgili Video