reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 10

Xiaomi MIUI 10 güncellemesini alacak 21 yeni telefon

Sektörün en büyük isimlerinden birisi haline gelen Xiaomi, MIUI 10 arayüzü yapısını 21 yeni akıllı telefon için daha göndermeye başladı.

Xiaomi telefonlar için hazırlanan yeni nesil arayüz yapısı MIUI 10, kapsama alanını artırmaya devam ediyor. Kullanıcıların merakla beklediği arayüz, artık 20 yeni cihazda aktif olarak yer alıyor. Bu cihazlar Xiaomi Mi 4S, Mi 4C, Mi 4, Mi 5s, Mi 5s Plus, Mi Max, Mi Max, Redmi 5 Plus, Redmi 5A, Redmi 4A, Redmi 4X, Redmi 4, Redmi Pro, Redmi Note 5A, Redmi Note 4X, Redmi Note 4X, Redmi Note 4, Redmi 3 ve farklı işlemci versiyonları olarak karşımıza çıkıyor. Şimdilik sadece Çin’deki ya da Çin’den gelen modeller için aktif edilen sürümün, cihazlara OTA üzerinden otomatik olarak geleceği belirtiliyor. Xiaomi MIUI 10 arayüzü şu an 39’dan fazla telefonda aktif olarak yer alıyor. Bu telefonlar arasında 4 yıllık Mi 4 bile yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 10 hangi yenilikleri getiriyor

Hatırlamak adına yeni nesil arayüz, hatırlamak adına gerçekten güzel özellikleri bünyesinde barındırıyor. Burada ilk olarak yeni “son kullanılan uygulamalar” sayfası karşımıza çıkıyor. Çerçevesiz ekranlı modeller ışığında hazırlanan yeni tasarım, ekran alanını maksimize ediyor ve daha fazla uygulamayı karşınıza getiriyor. Bu ekranda birçok yeni kaydırma hareketi de kullanıcıları karşılıyor. Yeni arayüzün temelinde şaşırtmayan şekilde yapay zeka yer alıyor. Kişilerin kullanım alışkanlıklarını inceleyen arayüz, buna özel ayarlamalar ile performansı artırıyor.

Yapay zeka özellikle kamera tarafında kendisini gösteriyor. Arayüz ile artık tek kameralı Xiaomi akıllı telefonlarda da Bokeh modu yer alıyor. Google’ın Pixel 2 modellerine benzer süreçle tek kamerayla dahi arkası bulanık fotoğraflar çekilebiliyor. Akıllı tüm Mi cihazlara tek bir merkezden erişim sunan altyapı, yeni ses efektlerini de bünyesinde taşıyor. Ayrıca kullanıcıları doğal sesler ile rahatlatacak bir özellik de aktif olarak sunuluyor.

İlgili Video

Yeni arayüz için hazırlanan video