reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi MIUI 11

MIUI 11 güncellemesini alacak Xiaomi ve Redmi cihazlar

Xiaomi MIUI 11 arayüz kısa süre önce lanse edildi. Peki bu beklenen arayüz yapısını hangi telefonlar alacak? İşte bu merak edilen sorunun cevabı;

Herkese açık betasına 27 Eylül itibariyle başlanacak arayüz, firma tarafından şimdiye kadarki en hızlı dağıtım sürecine dahil edilecek deniyor. İşte bu noktada güncellemeyi alacak cihazlar da belli olmuş durumda. Buna göre güncellemenin herkese açık betasına şu cihazlar geçiyor:

Xiaomi: Mi 5C, Mi MAX 2, Mi Note 2, Mi MIX, Mi 5s, Mi 5s Plus, Mi 5X, Mi Play, Mi Note3, Mi 6X, Mi 6, Mi MIX 2, Mi 8 SE, Mi 8 Youth Edition, Mi MAX 3, Mi CC 9, Mi CC 9e, Mi CC 9 Meitu Custom versiyon, Mi 8, Mi 8 screen fingerprint version, Mi MIX 3, Mi 8 Explorer Edition, Mi MIX 2S, Mi 9 SE, Mi 9. Redmi: Redmi Note 4X, Redmi 4X, Redmi Note 5A standard versiyon, Redmi Note 5A high versiyon, Redmi 5A, Redmi 5, Redmi 5 Plus, Redmi 6A, Redmi 6, Redmi Note 5, Redmi 6 Pro, Redmi Note 7, Redmi Note 7 Pro, Redmi K20 Pro, Redmi K20, Redmi Note 8 Pro.

Peki Xiaomi MIUI 11 güncellemesi global olarak ne zaman çıkacak? Bunun cevabı ise şöyle:

Ekim ayı ortasında;

Xiaomi: Mi 9, Mi 9 Transparent, Mi 9 SE, Mi MIX 3, Mi MIX 2S, Mi 8, Mi 8 Youth, Mi 8 Explorer’s Edition, Mi 8 (Ekrana entegre parmak izli), Mi 8 SE, Mi MAX 3.

Redmi: Redmi K20 Pro, Redmi K20 Pro Premium Edition, Redmi K20, Redmi Note 7, Redmi Note 7 Pro, Redmi 7.

Ekim ayı sonunda;

Xiaomi: Mi 9 Pro 5G versiyon, Mi CC 9, Mi CC 9 Meitu Custom Version, Mi CC 9e, Mi MIX 2, Mi Note3, Mi 6, Mi 6X

Redmi: Redmi 7A, Redmi 6 Pro, Redmi Note 5, Redmi 6A, Redmi 6, Redmi S2.

Kasım ayı başında;

Xiaomi: Mi MIX, Mi 5s, Mi 5s Plus, Mi 5X, Mi 5C, Mi Note2, Mi PLAY, Mi Max 2.

Redmi: Redmi Note 8, Redmi Note 8 Pro, Redmi 5 Plus, Redmi 5, Red Rice Phone 5A, Redmi Phone 4X, Redmi Note 5A Standard Edition, Redmi 5A High Edition.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 11 için kısa bir özet geçersek

Sürüm genel olarak sade, temiz ve modern görünüyor. Genel tasarım diliyle kalın yazılmış büyük metinleri ve büyük boşlukları benimseyen arayüz, sistem genelini kapsayan bir koyu arayüz modunu da taşıyor. Her zaman açık ekran yapısı için birçok renkli seçenek ve özelleştirme imkanları getiren arayüz, aşırı yüksek performanstan çok zengin ancak akıcı bir kullanıma odaklanıyor. Özel tasarlanan bir bildirim sistemli ile gelen ve böylece “bildirim ışığını” yazılımsal hale getiren sürüm, dinamik font ve duvar kağıdı gibi kullanımı güzelleştiren görsel detayları da getiriyor. Bünyesinde “Milan Pro” isimli yeni bir font kullanılan arayüz, aynı zamanda doğadan gelen yeni ses efektleri de taşıyor.

İlginizi Çekebilir

Çok ama çok özel iPhone 11 Pro modelleri