reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 11

Xiaomi MIUI 11 yurtdışı beta süreci başladı; işte destekli telefonlar

Xiaomi MIUI 11 arayüz yapısı geçtiğimiz günlerde resmi olarak tanıtıldı. Firma sürümün beta testlerine de zaman kaybetmeden başladı.

Xiaomi akıllı telefon sahiplerinin merakla beklediği sürüm, Çin’de satılan cihazlar için herkese açık beta sürecine giriş yaptı. Sürümü bekleyenler için güzel olan bu süreç, şu an aşağıdaki Xiaomi ve Redmi açılmış durumda:

Xiaomi tarafı için Mi 5C, Mi MAX 2, Mi Note 2, Mi MIX, Mi 5s, Mi 5s Plus, Mi 5X, Mi Play, Mi Note3, Mi 6X, Mi 6, Mi MIX 2, Mi 8 SE, Mi 8 Youth Edition, Mi MAX 3, Mi CC 9, Mi CC 9e, Mi CC 9 Meitu Custom Version, Mi 8, Mi 8 screen fingerprint version, Mi MIX 3, Mi 8 Explorer Edition, Mi MIX 2S, Mi 9 SE, Mi 9 modelleri karşımıza çıkıyor

Redmi tarafı içinse Redmi Note 4X, Redmi 4X, Redmi Note 5A standard version, Redmi Note 5A high version, Redmi 5A, Redmi 5, Redmi 5 Plus, Redmi 6A, Redmi 6, Redmi Note 5, Redmi 6 Pro, Redmi Note 7, Redmi Note 7 Pro, Redmi K20 Pro, Redmi K20, Redmi Note 8 Pro modelleri sürece dahil ediliyor.

MIUI 10 geliştirici sürümü yüklü olanlara OTA üstünden gelen MIUI 11 betası, istenirse normal olarak da yüklenebiliyor deniyor. Yakın zaman içerisinde global betaya girecek ve çok geçmeden tam sürümü herkese gelmeyece başlayacak sürüm, gerçekten büyük merak uyandırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 11

Xiaomi MIUI 11 için öne çıkan detaylar şöyle

Yeni sürümü genel olarak çok sade, temiz ve bir o kadar da modern görünüyor. Genel tasarım diliyle kalın yazılmış büyük metinleri ve büyük boşlukları benimseyen arayüz, bünyesinde olmazsa olmaz sistem genelini kapsayan bir koyu arayüz modunu da taşıyor. Her zaman açık ekran yapısı için birçok renkli seçenek ve özelleştirme imkanları getiren arayüz, aşırı yüksek performanstan çok zengin ancak akıcı bir kullanıma odaklanıyor. Özel tasarlanan bir bildirim sistemli ile gelen ve böylece “bildirim ışığını” yazılımsal hale getiren sürüm, dinamik font ve duvar kağıdı gibi kullanımı güzelleştiren görsel detayları da getiriyor. Bünyesinde “Milan Pro” isimli yeni bir font kullanılan arayüz, aynı zamanda doğadan gelen yeni ses efektleri de taşıyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın iddialı yeni modeli iPhone 11