reklamı kapat

POPÜLER

dizüstü bilgisayar
dizüstü bilgisayar
dizüstü bilgisayar
dizüstü bilgisayar
dizüstü bilgisayar
dizüstü bilgisayar

Çok etkileyici görünen geleceğin dizüstü bilgisayar konsepti [Galeri]

Dizüstü bilgisayar modelleri günümüzde gerçekten oldukça farklı tasarımlarda karşımıza çıkıyor. Peki bu modeller gelecekte nasıl görünecek? İşte bunun cevabını veren konsept;

Dizüstü bilgisayarlar hayatımızın uzun zamandır büyük bir parçası. Sürekli olarak gelişen bu modellerin geleceğini hayal eden tasarımcı Jonas Daehnert, gerçekten ilginç bir çalışma ile karşımızda bulunuyor. Daha çok hazırladığı etkileyici telefon konseptleri ile tanınan Daehnert, bu sefer yaratıcılığını dizüstü tarafında sergilemiş. Bu doğrultuda ortaya çıkan model, devasa bir ekranı her zaman taşınabilecek bir formda karşımıza çıkarıyor. Tasarımcının hazırladığı bu dizüstü bilgisayar, klavye bölümünün altına yerleştirilen menteşe ile üstüne kapandığı tek parça bir dev katlanabilir ekrandan oluşuyor. Dokunmatik olan bu ekran, açıldığı zaman kişilere çok büyük bir çalışma alanı sunuyor ve bir kalem desteği taşıyor. Fiziksel klavye ve touchpad biriminin kolaylığını olabilecek en ilgi çekici şekilde geleceğe taşıyan Daehnert, modeli günümüz teknolojisiyle elde edilebilecek düzeyde oldukça ince tasarlanmış durumda. Klasik dizüstü tasarımına yeni bir yaklaşım olan model, burada Windows 10 kullanıyor ve USB-C portları taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu dizüstü bilgisayar gerçek olabilir

Çünkü katlanabilir telefonlarda da gördüğünüz üzere katlanabilir esnek ekranlar yeterli olgunluğa ulaşmış durumda. Yani bu modelin üretilip ticari olarak satışa sunulması imkansız durmuyor. Sadece bu modelin çok ama çok pahalı olacağı tahmin ediliyor. Bu tasarımı siz nasıl buldunuz?

İlginizi Çekebilir

Bu da geleceği gözler önüne seren akıllı telefon