reklamı kapat

POPÜLER

dizüstü bilgisayar

Tam yedi farklı ekrana sahip dizüstü bilgisayar Aurora 7 ile tanışın

Dizüstü bilgisayar modelleri genelde sadece tek bir ekrana sahiptir. Son dönemde iki ekranlı modeller de arttı. Aurora 7 modeliyle ise çıta çok ama çok yükseliyor.

Dizüstü bilgisayar pazarında Asus sayesinde çift ekran normal karşılanmaya başladı. Duo serisi modelleriyle bu konuda çok dikkat çeken firma, alandaki geleceğin sadece başlangıcı oluşturuyor. Çünkü karşımıza Expanscape tarafından geliştirilen Aurora 7 isimli bir prototip yer alıyor. Bu devasa modelde tam olarak dört adet 17,3 inç 4K UHD ekran ve üç adet 7 inç 1920×1200 piksel ekran bir araya geliyor. Yani toplam yedi farklı ekranı bulunan dizüstü, şimdilik oldukça kalın bir gövdeye ve bacak sistemlerine sahip. Modelin kalbinde ise şu an için Intel i9 9900K işlemci, 64 GB DDR4 RAM ve Nvidia GTX 1060 ekran kartı yer alıyor. 2.5 TB SSD ve 2 TB HDD ile donatıldığı aktarılan model, istenirse 128 GB RAM ve 16 TB SSD depolama ile de özelleştirilebiliyor. Web kamerası da unutulmayan model, tahmin edebileceğiniz üzere normal bir dizüstünden daha fazla güce ihtiyaç duyuyor. Bu yüzden dizüstünün 82-Wh ve 138-Wh olmak üzere iki farklı pili bulunuyor. 148-Wh pilin sadece ekranlar için olduğu aktarılıyor ve toplamda 1 saatlik bir kullanım ömrü elde edilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu dizüstü bilgisayar adeta sınırları zorluyor

Bu prototip dizüstü elbette herkese hitap etmiyor. Bu model gittiği her yerde birden fazla ekrana ihtiyaç duyan profesyonelleri hedef kitlesine alıyor. Henüz fiyatı hakkında bir bilginin olmadığı model, ileride daha şık ve daha güçlü hale gelecek bilgisi veriliyor. Burada 16 çekirdekli AMD işlemcilerin dahi sürece dahil olacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken yeni telefon konsepti