reklamı kapat

POPÜLER

Samsung katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayar

Devir değişiyor; Samsung’dan “katlanabilir ekranlı” dizüstü bilgisayar

Bugün katlanabilir akıllı telefon modeli Galaxy F ile gündeme gelen Samsung, bir de “katlanabilir ekranlı” dizüstü bilgisayar üzerinde çalışıyor.

Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy F, önümüzdeki ay düzenlenecek SDC 2018 geliştirici konferansı kapsamında görücüye çıkartılacak gibi görünüyor. Ancak Güney Kore merkezli teknoloji devi heyecan veren bir çalışma içerisinde daha bulunuyor. Şirket yetkilileri tarafından resmen açıklandığı üzere Samsung’dan katlanabilir ekranlı bir dizüstü bilgisayar geliyor. Dizüstü bilgisayarlar için yeni bir form faktörü geliştirdiğini belirten firma, katlanabilir ekran sayesinde çok daha kompakt modeller karşımıza çıkaracak gibi görünüyor. Henüz teknik detayları ya da nasıl göründüğü belli olmayan modelin, AMOLED bir ekran üzerine kurulacağı belirtiliyor. Bu ekranı aktif olarak geliştirdiklerini söylenen Samsung, yeni döneme mobil dünyanın her alanında dahil olacak gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayar modelleri yanında tabletler de yolda

Sağlam kaynaklara sahip ETNews’dan gelen habere göre Lenovo ve LG Display, bir katlanabilir tablet modeli geliştiriyor. 13 inç ekran üzerine kurulduğu belirtilen bu tablet, çok yüksek ihtimalle  tam ortadan ikiye katlanıyor. Taşınabilir gövdeyi tablet formunda karşımıza çıkaracak bu ürün için henüz çok fazla bilgi bulunmuyor. Şu an sadece LG Display firmasının bu 13 inç katlanabilir ekranı yılın ikinci yarısında Lenovo’ya vereceği gelen bilgiler arasında bulunuyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni dizüstü modellerin Galaxy Book 2