reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

iOS 14.4.2 iOS 14.5 Siri

iOS 14.5 ile sunulacak faydalı müzik servisi seçim özelliği

Apple, iOS 14.5 hazırlıklarına da başladı. Sürümde önemli ve kullanışlı bir yenilik daha var ve buna kullanıcılar oldukça sevinecek.

Advertisement

Ortaya çıktığı kadarıyla yakında gelecek iOS 14.5 ve aynı zamanda iPadOS 14.5 ile kişiler iPhone ve iPad’lerin yerleşik müzik servisini / uygulamasını seçebilecek. Örneğin kişiler Apple Müzik yerine Deezer, Spotify ya da YouTube Music servislerini standart müzik uygulaması olarak belirleyebilecek. Bunun faydası ise elbette dijital asistan Siri olacak. Siri, seçtiğiniz servis üzerinden söylediğiniz parçayı hemen başlatabilecek. Elbette kişiler istedikleri zaman seçtikleri müzik hizmetini ayarlar içerisinden değiştirebilecek. Birçok kullanıcıyı fazlasıyla memnun edecek özellik, kişilerin spesifik olarak müzik çaldırmak istedikleri servisi söylemeleri ihtiyacını ortadan kaldıracak.

iOS 14.5 ile önemli bir yenilik daha geliyor

Beta sürümden öğrenildiği kadarıyla 14.5 ile kişiler maske takarken dahi Face ID ile telefonlarını açabilecek. Ancak bunun için kesinlikle kilidi açılmış bir Apple Watch‘a ihtiyaç duyulacak. Yani sistem onayı saatten alacak. Aynı şekilde Apple Watch üzerinden iPhone’lar da kilitlenebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu özellik pandemi döneminde çok güzel olacak. Apple hatırlarsınız daha önce de Face ID için bir maske güncellenmesi yapmış ve sistemin maskeyi algılar algılamaz şifre sormasını sağlamıştı. Bu arada iOS 14.5 ile PS5 ile Xbox Series X oyun kumandalarına da destek verilecek. Bu destek elbette iPad için de olacak.

İlginizi Çekebilir

Ford’un yeni otomobil güvenlik sistemiyle tanışın