reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Mix 4

Xiaomi’den dört kenardan kavisli göz alıcı konsept telefon [Video]

Akıllı telefon pazarının dev ismi Xiaomi, kısa süre önce göz alıcı bir konsepti görücüye çıkardı. İşte firmanın yeni gözdesi;

Xiaomi, Twitter üzerinden bir sürpriz yaptı ve karşımıza dört kanarı da kavisli bir akıllı telefon konsepti ile çıktı. Firmanın bu konuda ilk çözümü olan telefon, görebileceğiniz üzere sadece yanlardan değil üst ve alt kısımdan da kavisli yapıyı benimsiyor. Telefon bu açıdan gerçekten göz alıcı ve etkileyici görünüyor. Ancak bu tasarımda Xiaomi’nin ışık oyunlarıyla gizlemeye çalıştığı tasarımsal açıdan kötü bir detay yer alıyor. O da kenarlar oluyor. Firmanın buraları ekran yapmadığı ve geniş köşe parçaları kullandığı görülüyor. Konsept bir telefona bu kısımları koymaması çok daha mantıklı olacakmış izlemini oluşturan firma, yine de bu konseptte gerçekçi davranmış gibi duruyor. O kenarların bu tarz bir tasarım için gerekli olduğu ve düşmelerde büyük fayda sağlayacağı düşünülüyor. Böyle bir Xiaomi telefonun ne zaman çıkacağı ise henüz bilinmiyor. Ancak 2021’de gelcek yeni Mi Mix belki de böyle olabilir.

Xiaomi telefonda bir portun ya da fiziksel butonunu olmadığını da belirtiyor

Xiaomi en son ilginç bir soru ile gündemdeydi

Firma CEO’su Lei Jun’dan sosyal medyada dikkat çeken bir soru gelmiş. CEO,  takipçilerine “Eğer Xiaomi 1.500 dolarlık bir telefon çıkarsa satın alır mısınız?” diye sormuştu. “Böyle bir telefon yaparsak nasıl görünmeli?” gibi soruyu da takipçilerine yönelten CEO, açık olarak belirtmese de 1.500 dolarlık bir telefon üzerinde çalıştıklarının ilk sinyalini vermiş gibi görünüyor. Ancak bu modelin normal bir telefon olmadığı tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şirket yüksek ihtimalle gelecek katlanabilir telefonları için kullanıcıların düşüncelerini yokluyor. Firmanın bu kadar yüksek fiyata telefon satması eskiden çok olası değildi. Ancak daha önce de söylediğimiz gibi gerçekten güçlü bir Xiaomi‘ye fiyat yüksek dahi olsa belirli pazarlarda yüksek talep olacaktır. Çünkü firma genel olarak kalitesini oldukça artırmış durumda.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun Türkiye’de de satılan ilk akıllı saati